Cronimet liiga esimene finalist on rohkelt mänguilu pakkunud Selver/TalTech

Cronimet liiga esimene finalist on kodupubliku silme all kohati imelist võrkpalli näidanud Selver/TalTech, kes alistas poolfinaalis 3:0 (25:11, 25:20, 25:19) Jekabpilsi Luši.

Selveri finaalivastane tuleb paarist Tartu Bigbank – Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme.

Andres Toobali juhendatav Selver/TalTech lubas vastasel täna veidikenegi mängus sees olla vaid kolmandas geimis, eriti silmatorkavalt hästi sujus mäng tempoosakonnal. Avavaatuses domineeriti ülikindlalt ja rünnakul kõigest 17-protsendiliselt tegutsenud Jekabpils sai vaid 11 punkti. Teine geim algas veidi tasavägisemalt ja ka Läti klubi suutis rünnakul palle maha lüüa. Geimi keskel viis aga Tristan Täht Tallinna meeskonna ette 15:10, edasi mängiti väga ilusat võrkpalli ja pakuti kauneid rünnakuid ning blokke – geim Selverile tulemusega 25:20.

Kolmas geim kulges mõnda aega tasavägiselt, ent Andri Aganits ja Marx Aru kombineerisid seisuks 10:4. Siiski näitas Jekabpils siin veidi hambaid ja jõuti seisuni 14:14. Siis sai aga Selver/TalTech kolm järjestikust punkti ja võitis viimase vaatuse lõpuks 25:19.

STATISTIKA: Võitjate resultatiivseim oli 14 punktiga (+13, sh 5 blokki) Andri Aganits, Tristan Täht panustas 10 punkti (+1) ja Marx Aru 9 silma (+4). Selveri vastuvõtt oli 52% ja rünnak 46%, blokk saadi lätlaste rünnakutele ette 15 korral ning servil löödi 6 ässa ja eksiti 12 pallingul.

Jekabpilsile tõid neli meest igaüks 6 punkti – Janis Medenis, Armands Abolins, Zigurds Adamovic ja Eduards Stiegelis. Ainsana jäi efektiivuselt plussi Adamovics. Läti klubi vastuvõtt oli 38% ja rünnak 32%, blokist saadi 2 ja servilt 3 punkti (eksiti 8 pallingul).

Peatreener Andres Toobalil midagi halba mängu kohta öelda polnud. “Olen igati rahul, blokk ja bloki-kaitse olid väga head. Nullisime blokiga nende kahurid rünnakul täiesti ära ja nad olid pea kõik miinuses, see oli puhtalt meie bloki töö. Saime sealt palju puuteid ja ka otsepunkte,” sõnas peatreener ja kiitis ka kapten Aganitsa. “Ta oli ise hea ja annab ka teistele indu juurde.”

Aganits ise lisas: “Olen väga rahul, kuidas mehed olid valmis, hea keskendumine ja gressiivne mäng. Surusime neid hästi serviga. Kolmandas geimis tõid neile mingil määral edu ebastandardsed lahendused, põhimeestega saime hästi hakkama. Muidugi oleks ilus homme võita, aga eks see selgub homme. Võtame rahulikult, magame öö ära ja homme saame jälle täiega panna.”