Audentese SG/Noortekoondis möödus Balti liigas Tallinna Ülikool/Kikasest

Naiste Balti liigas oli laupäeval kavas kaks mängu, mis mõlemad toimusid Eestis. Kahest väljakul käinud Eesti võistkonnast oli edukas üks.

Ühe kaotuse kõrvale kolmanda võidu saavutanud Audentese SG/Noortekoondis mängis koduseinte toetusel 3:0 (20, 15, 23) tulemusega üle Leedu võistkonna Alytaus Prekyba-Parama, kellel oli enne tänast kirjas neli kaotust ja üks võit. Rünnakul 32 tõstega suurima koormuse saanud Eva Liisa Kuivonen lahendas neist 17 (53%) ja lõpetas kohtumise 20 punktiga, jäädes seejuures 11-ga plussi. Esimeses ja kolmandas geimis võitjaid aidanud Nora Lember lõpetas mängu 9 punktiga.

Võõrustajad panid võidule aluse kindla pallingu vastuvõtuga, näidates vastuvõtul 64-protsendilist täpsust. Silmapaistev oli ka võitjate rünnakuefektiivsus, kui punktiks löödi iga teine tõste – 98-st rünnakust lahendati 49 (50%). Leedulannade samad näitajad olid 29% ja 31%. Ainsana saab koduvõistkond miinuspoolele kirjutada 17 servieksimust.

Tallinna Ülikool/Kikas võitis tabeliliider TK Kaunase vastu ühe geimi, kuid 1:3 (-17, -12, 27, -17) kaotusest kodusaalis mänginud Tallinna naiskonnal pääsu ei olnud. Kolmanda geimi lõpus vigastada saanud Ave Kuusk  tõi võõrustajatele 19, Kätriin Põld 13, Raili Hunt 10 ja Maren Mõrd samuti 10 punkti. Tallinna Ülikool/Kikase rünnakuefektiivsus oli 37% ja leedulannadel 44%, serviässasid lõi koduvõistkond kuus ja Leedu esindus 16.

Kuuendalt kohalt viiendaks tõusnud Audentese SG/Noortekoondis on kogunud 9 punkti, Tallinna Ülikool/Kikas järgneb kaheksa punktiga. Pühapäeval kell 12 kohtub Tallinna Ülikool/Kikas Prekyba-Paramaga ja Audentese SG/Noortekoondis Kaunasega. Kell 15 mängivad Tartu Ülikooli Spordihoones turniiritabeli kolmas Tartu Ülikool/Bigbank ja kaheksas Barrus/Võru Võrkpalliklubi, otseülekanne on nähtav SIIN.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN