Tartu Ülikool/Bigbank avas Balti liigas punktiarve, TalTech tõusis teiseks

Optibet naiste Balti liigas jõudis täna esimeste punktideni eelmise hooaja finalist Tartu Ülikool/Bigbank, kes mängis üle koduse konkurendi Barrus/Võru Võrkpalliklubi. Kolmanda Eesti võistkonnana täna väljakul käinud TalTech/Tradehouse võttis viienda järjestikuse võidu.

Balti liiga hooaega viie kaotusega alustanud Tartu Ülikool/Bigbank avas kuuendal katsel võidu- ja punktiarve, olles koduväljakul kolmes geimis 3:0 (25:18, 25:15, 25:20) parem Barrus/Võru Võrkpalliklubist. Tartlannade võitu andis suurima panuse 11 punkti kogunud Ingris Suvi, kelle efektiivsusnäitaja oli +9. Annabel Huik assiteeris 9 punktiga. Salme Adeele Hollas tõi külalistele 7 punkti.

Tartlannad olid paremad nii serviässade kui blokipunktide arvestuses – vastavalt 8-2 ja 6-2. Rünnakuid lahendasid võitjad 28- ja kaotajad 22-protsendiliselt. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Lisaks tabelijuht Jonavos Aušrinele jätkab kaotuseta ka TalTech/Tradehouse, kes võitis võõrsil 3:1 (25:17, 14:25, 25:19, 25:20) resultaadiga VK Jelgava. Neljandas geimis 8 punkti toonud Milja Raitis panustas võitu 16, Maren Mõrd 15 ja Marily Lass 9 punkti.

TalTech oli lätlannadest parem kõigis neljas peamises statistilises elemendis – rünnakul 38%-30%, servi vastuvõtul 45%-35%, blokipunktides 15-11 ja serviässades 10-8. Võistkonnana jäid võitjad plussi 26 ja kaotajad 12 punktiga.

TalTech/Tradehouse tõusis tänase võiduga turniiritabelis ühe koha võrra teiseks, olles viie mänguga kogunud täisedu 15 punkti. Esikohal paikneb samuti kõik mängud võitnud Jonavos Aušrine, kellel on koos 18 punkti. Audentes SG/Noortekoondis on viie punktiga kuues. Punktiarve avanud Tartu Ülikool/Bigbank tõusis kolme punktiga kümnendalt kohalt seitsmendaks, samuti kolm punkti kogunud Barrus/Võru Võrkpalliklubi langes koha võrra kaheksandaks. Naiste Balti liigas jagatakse taaskrod punkte järgmisel nädalavahetusel.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN