Audentese SG/Noortekoondis avas Optibet naiste Balti liigas võiduarve

Kui eile pidasid Optibet naiste Balti liigas esimese mängu Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis, siis täna alustas kolmanda Eesti võistkonnana turniiri Tartu Ülikool/Bigbank. Eelmise hooaja finalist avamängus punktiarvet ei avanud. 

Kodusaalis mänginud Tartu esindus avageimis Audentese SG/Noortekoondise vastu kordagi juhtima ei pääsenud, leppides minimaalse 23:25 kaotusega. Teises geimis jäid tartlannad kodusele konkurendile alla 16:25 ja kolmandas 20:25 tulemusega, mis tähendas kokkuvõttes võõrustajate 0:3 (23:25, 16:25, 20:25) kaotust.

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Hendrik Rikand võttis kaotuse eest vastutuse. “Peatreeneri ülesanne on, et võistkond oleks mänguks valmis. Täna see nii ei olnud. Igal juhul treeneri kaotus,” rääkis juhendaja. Rikandi sõnul loodab ta järgmistes mängudes paremat esitust. “Mitu mängijat on sel hooajal uues rollis, mis vajabki sisseelamist, kuid see ei ole vabandus. Nüüd on meil paar nädalat aega, et järgmistes mängudes juba sisukamaid etteasteid näidata,” lisas ta.

Külaliste edusse andis 16 (+9) punktiga suurima panuse Carmel Vares, kelle rünnakuefektiivsus oli 45%. Karlotta Kattai lisas võitu 12 ja Roosi Brigita Toom 10 punkti. Laura-Liisa Maiste rõõmustas kodupublikut 11 punktiga.

Tartu esindus oli pealinna võistkonnast üle vaid blokis, kus koguti külaliste nelja punkti vastu kaheksa punkti. Servi vastuvõtul ja rünnakul jäid peale võitjad – vastavalt 54%-42% ja 45%-36%. Servil kogus Audentese SG/Noortekoondis kaheksa esksimuse juures kaheksa ässa, tartlannad eksisid servil 12 korral ja lõid kolm ässa. Kohtumise kordus on nähtav SIIN.

Naiste Balti liiga jätkub 15. ja 16. oktoobril, kui mõlemal päeval tulevad väljakul kõik neli Eesti võistkonda.

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: