Andrei Ojamets karikafinaali eel: loodetavasti mängime julgelt ja targalt

22. detsembril selgitavad Tartus naiste karikavõitja tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse ja Audentese SG/Noortekoondis, kes on tänavusel hooajal juba korra omavahel kohtunud. 14. novembril peetud Eesti meistrivõistluste kohtumises saavutas üllatuslikult 3:1 (-13, 23, 27, 20) võidu Audentese SG/Noortekoondis.

Audentese SG/Noortekoondise peatreener Andrei Ojametsa sõnul tõi esimeses omavahelises kohtumises võidu võitluslik mäng. “See oli kindlasti suur üllatus mõlema naiskonna jaoks, meie ei andnud pärast esimest geimi (13:25) alla ning suutsime seejärel enda mängu leida ja kõik hakkas välja tulema. Võib-olla vastane alahindas meid pärast kergelt võidetud esimest geimi,” kommenteeris Ojamets.

Juhendaja sõnul on TalTechil palju rohkem kogemusi: “TalTechi naiskond koosneb väga kogenud mängijatest, peaaegu pool võistkonda on Eesti rahvusnaiskonna liikmed ja mänginud välismaal. On selge, et nad ei taha astuda kaks korda sama reha otsa ja finaal on finaal. Meie võistkonnas on 16-18-aastased mängijad, kellel ei ole täiskasvanute seas veel finaalis mängimise kogemust.”

Mida finaalist oodata? “Meie jaoks on juba saavutus finaali jõudmine ja seal osalemine. TalTechi vastu mängimine saab olema hea kogemus ja tõsine katsumus. Loodan, et suudame finaalis mängida julgelt ja samas targalt, meil ei ole midagi kaotada, ainult võita – eeskätt väärtuslikku finaalikogemust tugeva vastasega. Ja pall on ikkagi ümmargune ka nende jaoks. Kes unistavad suurelt ja julgevad proovida, on kõik võimalik,” lisas peatreener.

Hetkeseis on Audentese SG/Noortekoondises hea. “Hetkel ei ole põhjust viriseda, oleme jõudnud finaali, aga nagu igal võistkonnal on ka meil probleeme – tänapäeva olukord on lihtsalt selline. Rivist on väljas naiskonna kapten Helena Loos, kes käis põlveoperatsioonil. Kokkuvõttes on seis hea,” lõpetas Ojamets.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: