Aadu Luukase karikavõistlustel tuleb vendade Rikbergide duell

Täna selgus Aadu Luukase karikavõistluste viimane veerandfinalist, kui kahest eelringist alustanud esiliigaklubist tagas koha järgmises ringis Eesti Maaülikool/Structura.

Kui eile sai Maaülikooli meeskond IMSport/Türist jagu 3:1, siis tänases korduskohtumises teeniti kodusaalis 3:0 (25/20 25/17 25/13) võit ja nii pääseti kahe mängu kokkuvõttes kindlalt edasi.

Võitjatele tõi Markkus Koddala 10 punkti (+7), Riivo Rüütel lisas 9 (+4) ning Rauno Kink 8 (+6) silma. Türi meeskonna edukaim oli 8 punktiga (+5) Oleksii Bilous, 7 punkti (+0) jäi Martin Pekka kontole.

Vastuvõtul oli 59% vs 56% parem Maaülikool, rünnakul samuti – 47% vs 33%. Blokis oli 5 vs 4 parem Türi, servil 8 vs 5 Maaülikool.

Eesti Maaülikool/Structura meeskonda juhendab eelmise hooaja lõpus mängijakrjäärile joone alla tõmmanud legendaarne libero Rait Rikberg. Veerandfinaalis minnakse kokku tiitlikaitsja Tartu Bigbankiga, kelle peatreeneriks on teatavasti Raidu vend Alar Rikberg.

Meeste Aadu Luukase karikavõistlustel osaleb 9 meeskonda: valitsev karikavõitja Bigbank, Selver/TalTech, Pärnu VK, Barrus Võru VK, IMSport/Türi, Tallinna Ülikool, Põltsamaa VK, Eesti Maaülikool/Structura, Advokaadibüroo Premium/Rae vald.

Karikavõistlustel mängitakse kõigis paarides kuni finaalini kahemängulised seeriad. Teine mäng toimub tabelis allpool paigutatud võistkonna kodusaalis. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Naiste ja meeste finaalid mängitakse 16. detsembril Pärnus.