Aadu Luukase karikavõistlused: Pärnu alistas Selveri, Bigbank oli üle Neemecost

Täna peeti kaks esimest veerandfinaali Aadu Luukase karikavõistlustel, kust väljusid võidukalt Pärnu Võrkpalliklubi ja Bigbank Tartu.

Pärnu VK vastaseks on veerandfinaalis Selver Tallinn ja avakohtumises panid Avo Keele hoolealused maksma 3:1 (25:22, 16:25, 25:22, 25:23) paremuse. Võitjate resultatiivseimana tõi Atvars Ozolinš 18 punkti (+11), 17 silma (+10) lisas Taavet Leppik ja 13 punkti (+5) Kristaps Platačs. Pärnu vastuvõtt oli 65%, rünnak 47%, blokipunkte kogunes 2 ja servil löödi 6 ässa (eksiti 11 pallingul). Seejuures tegutses Pärnu meeskonna sidemängijana alates teisest geimist nooruke Richard Voogel, kes vahetas välja kogenud Martti Keele.

Selveri edukaimana tõi Oliver Orav 19 punkti (+10), Renee Teppani arvele kanti 17 punkti (+12) ja Andrus Raadik lisas 14 punkti (+7). Selveri vastuvõtt oli 41%, rünnak 47%, blokipunkte teeniti 12, servipunkte vaid 1 (eksimusi tehti 11).

Teises tänases mängus alistas tiitlikaitsja Bigbank Tartu 3:0 (25:14, 25:16, 29:27) esiliigaklubi LotusTimber/Neemeco SK ja juhib veerandfinaalseeriat 1:0. Selle mängu statistika on poolik.

Sel nädalal peetakse ka Saaremaa Võrkpalliklubi ja esiliigaklubi Tallinna Ülikooli vaheline esimene kohtumine, mis toimub pühapäeval kell 17.00 Kuressaares. Tallinna Ülikool alistas eelringis Eesti Maaülikooli meeskonna.

Vaata ajakava ja tulemusi.

Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018/2019 EMV) finalisti kodusaalis, saali puudusel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.

Ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK – Tallinna Ülikool

Selver Tallinn – Pärnu VK

Alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech – Viljandi VK

LotusTimber/Neemeco – Bigbank Tartu

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: