Kodupublikut kahel korral rõõmustanud Tartu Bigbank pääses Challenge Cupil järgmisse ringi

Tartu Bigbank pääses CEV Challenge Cupil 1/16-finaali, saades avaringi kordusmängus Ukraina klubi Žõtomiri Zhytychi-Polissya vastu 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:20) võidu.

Mõlemad mängud kodusaalis pidanud Bigbank oli esimese kohtumise võitnud 3:0 ja vajas seega edasipääsuks kaht geimivõitu, mis üsna veenvalt ka saadi. Avageimi võitis Bigbank 25:21 ja teise 25:18. Kolmandas vaatuses pidid Bigbanki vahetusmehed vastase 25:21 paremust tunnistama, neljanda võitis Bigbank aga 25:20.

Tartu klubi järgmise ringi vastane on Karadorde Topola Serbiast, mängud toimuvad 12. novembril Tartus ja 19. võõrsil.

STATISTIKA: Valentin Kordas tõi Tartu parimana 16 punkti (+14), Martti Juhkami panustas 10 punkti (+5), kahes viimases geimis mänginud Taavet Leppiku arvele kogunes 15 punkti (+13). Bigbanki vastuvõtt oli 49% ja rünnak 50%, blokk saadi vastase rünnakutele ette 3 korral ja servil löödi 7 ässa ja eksiti 15 pallingul.

Žõtomiri resultatiivseim oli 10 punktiga (+7) Ian Iereshcenko. Ukraina klubi vastuvõtt oli 49%, rünnak 47%, blokist saadi 9 ja servilt 7 punkti (12 viga).

Bigbanki algkoosseis: Aleksander Eerma, Jack Williams, Martti Juhkami, Valentin Kordas, Mart Naaber, Rico Wardlow, libero Silver Maar.

Avageimi alustas paremini kodumeeskond, minnes Juhkami rünnaku järel ette 5:2, ent siis tekkisid Tartu mängu ebakõlad ja vastane viigistas 5:5. Geimi keskel pääses Ukraina klubi 14:12 eduseisu ning Alar Rikberg võttis mõtlemisaja. Ka järgmine punkt kuulus vastastele, ent siis leidsid Tartu mängijad uue hingamise ja eest ei lubatud ukrainlastel minna. Kordase tagaliinirünnak seadis tabloole viiginumbrid 16:16 ja geimi saatus otsustati lõpus – vastaste eksimusest pääses Bigbank 21:19 ette ja nüüd võtsid vastased mõtlemisaja. Kordase vedamisel suudeti lõpuks avageim võita 25:21.

Kordase hoog ei raugenud ka teises vaatuses ja tema järjekordse eduka rünnaku järel oli Bigbanki eduseis 5:1 ning Žõtomir kasutas mõtlemisaega. Wardlow võrgu pealt maha löödud pall tegi skooriks 12:7 ja Juhkami serviäss andis kodumeeskonnale juba 18:10 edu. Geimi võitis Bigbank tulemusega 25:18 ja tagas sellega pääsu järgmisse ringi.

Kolmandas geimis saatsid mõlemad meeskonnad platsile vahetusmängijad ja Tartul alustasid Kusti Nõlvak, Taavet Leppik, Stefan Kaibald, Rasmus Meius, Rauno Kink, Wardlow ja libero Romi Aros. Siin jäi Eesti klubi 8:12 kaotusseisu ja oli kogu geimi tagaajaja, kuni jõudis geimi lõpus punkti kaugusele (21:20). Enamat aga ei suudetud ja Žõtomir võitis kolmanda geimi 25:21.

Neljas vaatus kulges alguses samuti Ukraina klubi taktikepi järgi, ent Bigbank viigistas ja läks omakorda juhtima. Leppik tegi seisuks 15:12 ja Warlow suurendas seejärel vahe neljapunktiliseks. Selles geimis sai mänguaega ka Robin Rohula. Geimi võitis Tartu 25:20 ja kogu mängu seega 3:1.