Tartu Bigbank alustas eurosarja võidukalt, Selver x TalTech pääses edasi, Pärnu langes välja

Tartu Bigbank alustas CEV Challenge Cupi 1/32-finaali edukalt, saades 1000-pealise kodupubliku rõõmuks Ukraina klubi Žõtomiri Zhytychi-Polissya vastu kirja 3:0 (29:27, 25:23, 25:15) võidu. Rõõmu sai tunda ka Selver x TalTech, Pärnu VK langes aga konkurentsist.

Neljapäeval kell 19.00 läheb Bigbank Tartu Ülikooli spordihoones sama vastasega uuesti vastamisi. Nüüd vajavad tartlased edasipääsuks kaht geimivõitu. Mängu näeb otsepildis nii Inspira kui Delfi vahendusel.

STATISTIKA: Bigbanki rünnakukoormus jaotus üsna ühtlaselt, Valentin Kordas tõi 16 punkti (+12), Martti Juhkami panustas 12 (+9), Jack Williams 11 (+6) ja Mart Naaber 10 silma (+9). Bigbanki vastuvõtt oli 68%, rünnak 44%, blokist saadi 7 ja servilt 5 punkti (tehti 10 viga).

Ukraina klubi parim oli 15 punktiga (+10) Dmytro Shapoval. Polissya vastuvõtt oli 47%, rünnak 39%, blokist saadi 6 ja serviga ei ühtegi punkti (vigu tehti pallingul 9).

Samas sarjas pidas täna 1/32-finaali kordusmängu Pärnu Võrkpalliklubi, kes kaotas võõrsil samuti Ukraina klubile Horodoki Epicentr-Podolyany 1:3 (25:22, 15:25, 22:25, 21:25) ja langes konkurentsist, sest avamäng kaotati kodus 0:3.

STATISTIKA: Ilma Markus Uuskarita mängima pidanud Pärnu meeskonna parim oli tänases kohtumises 17 punktiga (+10) kapten Andrus Raadik, 10 punkti (+0) lisas Marten Stopkin ja 9 (+3) Toms Švans. Pärnu vastuvõtt oli 36% ja rünnak 38%, blokiga teeniti 9 ning serviga 3 punkti (eksiti 16 pallingul).

Ukrainlaste edukaimaks kerkis 13 punktiga (+6) Vojin Cacic. Ukraina klubi vastuvõtt oli 37%, rünnak 44%, blokk saadi Pärnule ette 12 korral ja servijoone tagant teeniti 8 punkti (tehti 21 serviviga).

Samuti käis täna platsil Selver x TalTechi meeskond, kes läks CEV Cupi 1/32-finaalis võõrsil vastamisi Sloveenia klubi Maribori OK-i Ventiga. Avakohtumise 3:1 võitnud Selver vajas edasipääsuks kaht geimivõitu ja sellega saadi ka hakkama – esimene geim võideti 25:23 ja teine 25:19.

Seejärel said mänguaega ka vahetusmehed ning kolm järgmist vaatust kaotati. Seega läks Mariborile kirja 3:2 (23-25, 19-25, 25-23, 25-23, 15-13) võit, ent edasi pääses Eesti klubi.

STATISTIKA: Ian Parish kogus 14 punkti (+7), 13 silma (+10) lisas Jan Markus Üprus ja 10 (+7) Lincoln Williams. Selveri vastuvõtt oli 53% ja rünnak 38%, blokiga teeniti 4 ja serviga 15 punkti (20 viga).

Vastaste edukaim oli 19 punktiga (+7) Gustavo Cavalcanti. Maribori vastuvõtt oli 40% ja rünnak 51%, blokiga saadi 15 ja serviga 3 punkti (eksiti 24 pallingul).