Eesti rahvusmeeskond lõpetas koondisesuve kindla võiduga Horvaatia üle

Eesti meeste koondis lõpetas selle koondisesuve Euroopa meistrivõistluste valikturniiril ülikindla 3:0 (25:16, 25:19, 25:22) võiduga Horvaatia üle.

Eesti sai valiksarjas kirja kaks võitu ja läheb järgmisele aastale seega vastu D-alagrupi liidrina. 2025. aastal mängitakse Horvaatia ja Iisraeliga uuesti.

Kokku on seitse alagruppi, igaühes kolm meeskonda. EM-finaalturniirile pääsevad kõikide alagruppide võitjad pluss kõikide alagruppide peale viis paremat teise koha saajat.

STATISTIKA: Märt Tammearu kerkis täna Eesti meeskonna resultatiivseimaks 15 punktiga (+10), Renee Teppan (+7) ja Robert Täht (+6) tõid kumbki 11 punkti, Alex Saaremaa lisas 8 silma (+7) ja Andri Aganits 7 (+7). Eesti vastuvõtt oli 45% ja rünnak 49%, blokist saadi 8 punkti ja servil löödi samuti 8 ässa (10 viga).

Horvaatia parim oli Tomislav Mitrašinovic 10 punktiga (+7). Horvaatia vastuvõtt oli 28%, rünnak 42%, blokist saadi 5 ja servilt mitte ühtegi punkti (eksiti 11 pallingul).

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Renee Teppan, Märt Tammearu, Robert Täht, Andri Aganits, Alex Saaremaa, libero Silver Maar.

Eesti alustas suurepäraselt – Aganitsa rünnak ja Tammearu serviäss viisid kodumeeskonna avageimis 5:1 ette, Täht käristas vahe 8:2-le. Aganitsa ässa järel oldi ees 18:8 ja geim võideti 25:16.

Teine geim algas sarnaselt esimesele ja Teppani äss viis Eesti 5:0 juhtima. Mingit muutust Horvaatia mängu tuua ei suutnud ja geimi keskel oli kodumeeskond Saaremaa rünnaku järel peal 14:8 ja tagasi enam ei vaadatud – geim kuulus Eestile tulemusega 25:19.

Ka kolmandas vaatuses sujus Eesti meeskonna mäng sama ladusalt – vastaste serviviga ja rünnakuvea järel olime peal 8:3. Ent horvaadid tulid Teppani eksimuse järel punkti kaugusele (13:12) ja Alar Rikberg kasutas mõtlemisaega. Selles geimis vahetas Renet Vanker Viiberi välja. 13:13 viigiseisult kulges mäng tasavägiselt, 15:14 seisul sekkus Tammearu asemel Valentin Kordas. Uuesti jõudsid horvaadid viigini seisul 18:18, taas võeti mõtlemisaeg. Uuesti platsile tulnud Tammearu andis Eestile 19:18 edu ja vastaste autirünnak suurendas vahe kahepunktiliseks. Sellele järgnes äss Teppani esituses – 21:18. Geimi võitis Eesti 25:22.