Eesti noormehed püsivad EM-finaalturniiril kolme mängu järel võiduta

Bulgaarias Plovdivis toimuval U18 vanuseklassi noormeeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril püsib Eesti koondis kolme mängu järel võiduta, kui täna jäädi alla Hispaaniale.

Turniiri 0:3 kaotusega Itaaliale alustanud ja seejärel 1:3 Sloveeniale kaotanud Eesti võitis Hispaania vastu esimese geimi 25:21 tulemusega. Seejärel tõid Hispaania noored mängu pöörde, võites teise geimi 25:19, kolmanda 25:11 ja neljanda 25:15 ning kogu mängu seega 3:1 (21:25, 25:19, 25:11, 25:15) resultaadiga.

Eesti esindus jäi Hispaaniale selgelt alla nii blokis kui rünnakul – blokipunkte kogusid vastased 16 ja meie võistkond 6 ning rünnakuid lahendasid võitjad 45- ja Eesti koondis 33-protsendiliselt. Märkimisväärne erinevus oli ka servivigade arvestuses, mida Hispaaniale kogunes 11 ja Eestile 19. Positiivne servi vastuvõtt oli võistkondadel võrdne 40%.

Sarnaselt kahele esimesele kohtumisele tõusis Eesti koondise parimaks Joosep Kurik, kelle arvele kogunes 18 punkti. Carl Kreek assisteeris 11, Andres Jefanov 7 ja Aleks Antsi samuti 7 punktiga.

Pühapäeval kell 20 on Eesti vastaseks turniiri kahe võiduga alustanud Belgia. Seejärel mängitakse Rumeenia, Tšehhi ja Kreekaga.