EMil Serbiaga viis geimi võidelnud Eesti U17 neiud said napi kaotuse

Eesti neidude U17 koondis pidas täna oma teise kohtumise Serbias toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel ning andis võõrustajale korraliku lahingu. Lõpuks võttis siiski 3:2 võidu Serbia. Eesti kirjutas aga turniiritabelisse esimese punkti.

Kui avamängus jäid eestlannad alagrupi ühele soosikule Horvaatiale väga kindlalt 0:3 alla, siis täna näidati hoopis teistsugust esitust. Kaks esimest vaatust olid tasavägised ja esimeses sai 25:23 võidu Serbia, teises jäi sama skooriga peale Eesti. Kolmandat geimi kontrollis Eesti juba kindlamalt – võites selle tulemusega 25:18 – ent järgmises oli taas parem vastane (võites samuti 25:18) ja nii pidi võitja selguma viiendas geimis.

Otsustavas vaatuses haarasid serblannad 3:1 edu, Eesti noored ei loovutanud aga midagi niisama ja jõudsid 5:5 viigini ning pooli vahetati juba eestlannade 8:7 juhtimisel. Järgnenud pika pallivahetuse lõpetas Freia Liisa Palgi edukas rünnak – 9:7 , ent kodunaiskond viigistas omakorda 9:9 ja õige pea olid serblannad ees 12:9. Peatreener Raigo Tatrik püüdis veel mõtlemisajaga mängu päästa. Marta-Mia Ploomipuu rünnak vähendas vahe 10:12-le, ent kahest punktist väiksemaks vahet ei saadud ja Serbia võitis geimi 15:12.

STATISTIKA: Eesti naiskonna rünnakuid vedas täna suuresti Marta-Mia Ploomipuu, kelle arvele kogunes 26 punkti (+8), 6 ässa löönud Anette Arak lisas 13 silma (+3), Mirjam Karoliine Kask panustas 11 (+6) ja Freia Liisa Palk 7 punkti (+4). Serbia edukaim oli 20 punktiga (+8) Maja Acic.

Eesti naiskonna vastuvõtt oli 41% ja rünnakuid lahendati samuti 41-protsendiliselt, Serbia samad näitajad olid vastavalt 39% ja 38%. Blokist said eestlannad 8 ja serblannad 10 silma, servil lõi Eesti 10 ässa (17 viga) ja vastane 13 ässa (17 viga).

Homme kell 13.00 mängib Eesti Bulgaariaga. Otsepilti näeb YouTube´i vahendusel

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

Vaata mängu kordust:

Koondis mängib EMil koosseisus: Freia Liisa Palk, Lisandra Tatrik, Hannemai Hanimägi, Mirjam Karoliine Kask, Marie Miilen, Gertu Koik, Rebecca Pent, Anette Arak, Marta-Mia Ploomipuu, Roosi Brigita Toom, Heidi Vahula, Heleri Soodla, Paula Laub, Annabel Lattik.

Peatreener Raigo Tatrik, abitreenerid Anatoli Kuprijanovitš ja Jaanika Jakobson, abitreener/statistik Mihkel Sagar, füsioterapeut Annabel Kutman, mänedžer Rain Peerandi.