“Võrguplatsid korda” tuleb juba 13. korda! Avaldusi saab esitada kuni 21. aprillini!

Nagu igal kevadel, toimub ka sel aastal Eesti Võrkpalli Liidu ja Oma Ehitaja koostöös projekt “Võrguplatsid korda,” mille raames saab Eesti juurde kümme mängukorras võrkpalliväljakut. Taotluste esitamine on avatud, tähtaeg on 21. aprill. 

Juba 13. korda toimuva projekti raames on Eesti Võrkpalli Liit aastate jooksul koostöös Oma Ehitaja, Credit24 ning Tallinna Spordi-ja Noorsooametiga korrastanud ja rajanud 130 võrkpalliväljakut. Nii jõuame sel suvel 140 väljakuni. Projekti suurtoetajana jätkab ehitusettevõte Oma Ehitaja, kes tarnib väljakute korrastamiseks ja komplekteerimiseks vajalikud vahendid.

Oma Ehitaja juhatuse esimees Indrek Moorats loodab, et pikalt kestnud projekt aitab kaasa võrkpalli arengule ja rahva tervise edendamisele. “Tunnustame ja tunneme jätkuvalt uhkust Eesti Võrkpalli Liidu tegevuse üle, juba aastaid on alaliit loonud võimalusi selleks, et võrkpallimäng oleks üle Eesti võimalikult paljudele harrastajatele kättesaadav. On rõõm näha, et meiepoolne panus jõuab nii vahetult ja otse inimesteni, kellele see siiralt naudingut ja võimalusi pakub. Usume, et järjepidev sportimise ja liikumisvõimaluste arendamine loob head eeldused rahva tervislikkuse ja sportlikkuse parandamiseks. Väikesest spordipisikust kasvavad välja suured spordisaavutused ja loodetavasti kuuleme peagi järgmistest talentidest, kes on tuule tiibadesse saanud just mõnelt meie toetatud võrguplatsilt,” kommenteerib Moorats.

Võrkpalli Liidu rannavõrkpalli projektijuht Liis Nesler lisab: “Olles tänaseks töötanud üle aasta Eesti Võrkpalli Liidus ning omades paremat ülevaadet võrkpallist ja just rannavõrkpallist, siis näen, kui oluline on rannavõrkpalli edendamine Eestis! Tänu Oma Ehitaja panusele ja sellele projektile saavad paljud inimesed võimaluse mängida võrkpalli just oma kodukohas ja harrastada just seda spordiala, mis neile enim meeldib. Loodan endiselt, et see projekt jätkub veel pikki aastaid ja et saame Eestis just rannavõrkpalli harrastavaid inimesi näha tulevikus aina rohkem ja rohkem!”

“Võrguplatsid korda!” 2023 ajakava:

Taotluste esitamise alguskuupäev: 27. märts
Taotluste esitamise lõppkuupäev: 21. aprill k.a
6 võitja + 10 kandidaadi avalikustamine: 28. aprill
Rahvahääletuse ajakava: 28. aprill kuni 5. mai
Rahvahääletuse 4 võitja avalikustamine: 7. mai
Väljakute transpordi alguskuupäev: 8. mai

Konkursile on oodatud osalema kõik, kes vastavad järgmistele tingimustele:

  • Taotleja võimekus platsi ehitamiseks ja iga-aastaseks hooldamiseks;
  • Võrkpalliväljakule on tagatud avalik ligipääs ja väljak asub avalikult nähtavas ning ligipääsetavas ohutus kohas. Asukoha kohta peab taotleja lisama taotlusesse vabas vormis kinnituse kooskõlastuse kohta koos KOVi või eraomaniku kontaktandmetega;
  • Lisada visioon väljaku aktiveerimiseks (miks antud piirkonda oleks võrkpalliplatsi vaja, näiteks plaan korraldada kohalikke võrkpalliturniire, harrastuspordi võimaluste nappus jne.);
  • Lisada asukoha plaan, fotod asukohast, võimalikud muud materjalid.

TAOTLEMISEKS: 

  • Asukoha kohta lisama taotlusesse vabas vormis kinnituse kooskõlastuse kohta koos KOVi või eraomaniku kontaktandmetega.
  • Asukoha plaan ja 6-10 pilti väljaku hetke olukorrast.
  • Täita taotlus: OMA EHITAJA “VÕRGUPLATSID KORDA” 2023 (google.com)
  • Soovituslik: muud materjalid

Kooskõlastuse vorm, asukoha plaan ja pildid saata liis.nesler@volley.ee.

Žürii vaatab kõik taotlused hoolega läbi ning valib parimate argumentatsioonide ning illustreerivate materjalide alusel välja 6 kohta, kuhu juba sel aastal uued platsid tulevad. Lisaks valib žürii avalduste hulgast veel 10 taotlust, mille lühikirjeldused lähevad 24. aprillil Postimees.ee portaalis toimuvale rahvahääletusele, kus kõik soovijad saavad kuni 5. maini anda oma poolthääle kõige rohkem meeldinud kohale. Rahvahääletuse tulemusena selgub 4 enam toetust kogunud kohta, kuhu samuti sel aastal võrkpalliplats rajatakse.

Taotlused vaatab läbi žürii koosseisus:

Indrek Moorats (Oma Ehitaja AS juhatuse esimees)
Hanno Pevkur (EVF president)
Liis Nesler (EVF rannavolle projektijuht)
Rivo Vesik (Eesti rannakoondise peatreener)
Kert Toobal (EVF spordidirektor)

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: