Viljandi jätkab täiseduga, Viimsi/Tallinna Ülikool avas võiduarve

Naiste Meistriliiga tänastes mängudes koduvõistkonnad võiduni ei jõudnud, kui kaotusega pidid leppima nii TBD Pharmatech Tartu kui Rae Spordikool/VIASTON.

Tasavägiseimaks kujunes Tartus toimunud vastasseis, kus kodusaalis mänginud TBD Pharmatech Tartu jõudis kahe geimi järel võidust ühe geimivõidu kaugusele. Seejärel näitas paremat mängu Viimsi/Tallinna Ülikool, kes võitis nii kolmanda, neljanda kui viienda geimi, saavutades üle kahe tunni kestnud kohtumises 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 26:24, 15:11) võidu.

Võitjate poolel oli parimas hoos 20 punkti kogunud Elina Lebedeva, kelle kasutegur oli +12. Stefi Siht lisas 15 ja Anette Arak 13 punkti. Viimsi/Tallinna Ülikooli kaheksast blokipunktist koguni viis toonud Marii Eliis Lattik lõpetas mängu 9 punktiga. Kaheksa ässaga säranud Liis Laigu tõi võõrustajatele 24 ning Agnes Karm ja Triinu-Mai Allingu võrdselt 11 punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Kodupubliku ees mänginud Rae Spordikool/VIASTON asus liidrite duelli Viljandi Metalli vastu avageimi kindla 25:11 paremusega juhtima, kuid teine geim kaotati 21:25, kolmas 15:25 ja neljas 24:26 tulemusega, mis tähendas koduvõistkonnale 1:3 (25:11, 21:25, 15:25, 24:26) kaotust.

Rünnakuid 45-protsendiliselt lahendanud Renate Pikk panustas võitu 19 ja Kerttu Lääne 16 punkti. Efektiivsuse arvestuses oli mängu parim 11-ga plussi jäänud Lääne. Võõrustajate ridades kogus Merili Kõrvel 18, Maria Säästla 13 ja Marie Pohlak 12 punkti. Pallingu vastuvõtul oli parem Viljandi esindus, kelle positiivne vastuvõtt oli 69%. Rae Spordikool/VIASTONi sama näitaja oli 49%. Viljandlannad lõid 11 eksimuse juures 16 ässa, võõrustajad eksisid servil 14 korral ja lõid 10 ässa. Kohtumist saab uuesti vaadata SIIN.

Täiseudga jätkav Viljandi Metall hoiab 9 punktiga turniiritabelis esikohta, Rae Spordikool/VIASTON järgneb viie punktiga. Viimsi/Tallinna Ülikool on kolme punktiga neljas ja TBD Pharmatech Tartu ühe punktiga viies. Pühapäeva ainus vastasseis toimub Viljandi Kesklinna koolis, kus kell 15 kohtuvad kodupubliku lemmik Viljandi Metall ja TalTech/Tradehouse.