Uue hingamise leidnud rahvusmeeskond avas Slovakkia vastu Kuldliigas võiduarve

Eesti meeste koondis läks Euroopa Kuldliiga teises mängus täna Tartu Ülikooli spordihoones vastamisi Slovakkiaga. Võrreldes avakohtumisega Soome vastu oli Eesti justkui ümbersündinud, võttes täna kindla 3:0 (25:17, 25:21, 25:21) võidu.

STATISTIKA: Temporündaja Andri Aganits kerkis täna Eesti resultatiivseimaks, tuues 14 punkti (+13), sh 6 blokki. Karli Allik lisas 11 silma (+7), Valentin Kordas 10 punkti (+2) ning Martti Juhkami 8 punkti (+3). Eesti vastuvõtt oli 60%, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokist teeniti kokku 12 punkti ja servil löödi 6 ässa (3 läks Alliku nimele) ning eksiti 10 pallingul.

Slovakkia edukaim oli 11 punktiga (+1) Jakub Ihnat. Slovakkide vastuvõtt oli 53%, rünnak 37%, blokiga teeniti 8 ja serviga vaid 1 punkt ning eksiti 16 servil.

Peatreener Alar Rikberg tunnustas hoopis teise hingestatusega tegutsenud mängijaid. “Ütlen ausalt, et treeningud pärast Soome mängu olid veel hullemad, kui enne, palju oli enda peale pahane olemist jms. Aga müts maha absoluutselt kõikide meeste ees, kui avamängus oli üks või kaks hea emotsiooniga meest, siis nüüd oli kogu meeskond. Olime ühtsed ja toetavad, muidugi kui mäng hakkab jooksma, siis on ka lihtsam nii olla. Nüüd tuleb samamoodi püüda olla ka olukorras, kui on raske. Samas kolmandas geimis oli ka raske hetk ja suudeti ka sellest välja tulla,” kommenteeris peatreener.

“Teine põhjus tänases edus on siiski ka see, et Soome ja Slovakkia tase on praegu siiski erinev. Soomel on väga hästi kokku mänginud meeskond, Slovakkia on natuke nagu meie – seal on uus peatreener ja noori ja puudujaid ja nemad samuti alles püüavad seda kokkumängu leida. Slovakid eksivad rohkem, soomlased väga vähe.”

Väga oluline oli ka kogenud Martti Juhkami platsil olemine, ütles peatreener. “Ma ei tea, mida Juhkami rünnakul või servijoone taga tegi, minu jaoks olid need 6-7 palli, mis tal 6 peal olles kaitses üles tulid, tähtsad ja kust me saime kontrapunkte. Ta on nii kogenud ja teab, mida ja kuidas teha ja ei tee rumalaid vigu,” lisas juhendaja.

Karli Alliku intervjuu:

Järgmisena kohtub Eesti laupäeval, 3. juunil võõrsil kaks mängu võitnud Tšehhiga, kes täna sai Soomest jagu 3:2.

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Karli Allik, Andri Aganits, Mihkel Varblane, libero Silver Maar.

Eesti alustas kodupubliku toel suurepärase energiaga, minnes Aganitsa võimsa bloki järel ette 6:2 ja slovakid võtsid mõtlemisaja. Kordase blokipunkti järel oli kodumeeskond peal 11:5 ning Varblase serviäss käristas vahe juba 13:6-le. Eesti nautis mängimist igas elemendis ja avageimis slovakid enam suurest kaotusseisust välja ei tulnud, geimi võitis Eesti 25:17. Tempomehed Aganits ja Varblane tõid Eestile vastavalt 5 ja 4 punkti. Meie vastuvõtt oli 62% ning rünnak 44%. Slovakid patustasid avageimis 9 serviveaga.

Teises geimis jätkasid Eesti mehed sama hooga ja läksid Juhkami blokist auti rünnaku järel juhtima 8:3, sundides vastast mõtlemisaega võtma. Järjekordne võimas blokipunkt andis geimi keskel kodumeeskonnale 14:9 edu ja Aganitsa blokk käristas vahe 18:11-le. Slovakid püsisid selles vaatuses lähemal, tulles kolme punkti kaugusele (23:20) ja Rikberg vahetas Vankeri asemele mängu Robert Viiberi. Eesti võitis Viiberi hanitusest siiski geimi 25:21. Taas säras Aganits, tuues selles geimis 6 silma, sh 3 blokki. Meie vastuvõtt oli 41%, rünnak 35%.

Kolmandas geimis naasis platsile algkoosseis. See vaatus algas tasavägisemalt, ent taas tegutses hästi Eesti blokk, viies kodumeeskonna kahega ette. Õige pea vaatas tabloolt aga vastu 7:7 viik. Viiber vahetas taas Vankeri välja. Võimsa bloki järel haaras Eesti meeskond 12:8 edu ning Juhkami kätest välja lükatud pall andis kodumeeskonnale juba 16:10 eduseisu. Nüüd teenisid aga slovakid kolm punkti järjest ja Varblase asemel sekkus Alex Saaremaa. Vahe kahanes 16:15-le ja Vanker naasis platsile. Vastane viigistas 16:16, ent nüüd teenis kaks järjestikust punkti Eesti – 18:16. Edasi mindi Eesti ühe-kahepunktilises eduseisus, Aganitsa rünnak tegi seisuks 21:18, taas mõtlemisaeg. Alliku ilus rünnak tegi skooriks 23:19 ning geimi võitis Eesti 25:20 ning avas seega liigas võiduarve.