U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel lõi kaasa 47 tütarlaste ja 27 poeglaste võistkonda

Eelmisel nädalavahetusel toimunud U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel osales kokku 47 tütarlaste ja 27 poeglaste võistkonda.

Esimesed finaalturniirid toimusid Jüris, kus peoperemeeste triumfi kroonisid esikohad nii tütarlaste (Rae SK I) kui ka poeglaste (SK Tats/Rae SK) arvestuses. Tütarlaste I finaalturniiri uudist saab lugeda siin ja poeglaste uudist siin. Kõikide finaalturniiride paremusjärjestusi saab näha siin.

Tütarlaste teine finaalgrupp toimus Tallinnas, kus esikohale tuli Pärnu SK I võistkond VK Tähe ja Tallinna SS Kalevi ees. Kolmandas finaalgrupis Tartus võitis esikoha Tallinna SS Kalevi teine võistkond Selver Tallinna SK teise ja Pärnu SK võistkonna ees. Neljas finaalgrupp mängiti Narvas ja seal oli parimaks Selver Tallinn III Narva SK Energia/SK Galla ja Tõrva VK ees.

Raes toimunud viienda finaalgrupi võitis Selver Tallinn VI Rae SK teise ja Keila VK ees. Kuues alagrupp toimus Pärnus, kus parimaks oli Jõgeva valla SK Pärnu SK III ja Jõhvi SK ees. Seitsmenda finaalturniiri parimad selgitati pealinnas, kus esimeseks tuli Selver Tallinn V Läänemaa SK ja Selver Tallinna VII ees. Kaheksanda finaalgrupi Valgas võitis ATO SK Jõhvi SK teise ja Tartu SS Kalevi teise võistkonna ees. Üheksas tugevusgrupp mängis Tallinnas ja seal võidutses Selver Tallinn VIII Olerex Tartu V ja SK Raesport/Tabasalu ees.

Timo Kuus: Võru poisse iseloomustab tugev üldmäng

Võrus toimunud poeglaste teise finaalgrupi võitis Võru SK esindusvõistkond Viljandi SK/VK ja Saaremaa SK ees. Võrukate treener Timo Kuus hindas turniiri taset ühtlaselt kõrgeks. “Umbes pooled mängud olid viiegeimilised,” illustreerib ta oma sõnu konkreetsete numbritega. “Pean praegust poiste mängutaset väga kõrgeks, 2007-08 on tugev aastakäik ja näen, et ka 2009. aastal sündinute poolelt on huvitavaid kujusid tulekul,” peab Kuus poiste võrkpalli tulevikku pigem päikseliseks.  Tema enda meeskond koosneb põhiliselt noorematest U16 vanuseklassi poeglastest ja nende mängustiili iseloomustab treeneri hinnangul tugev üldmäng.

Pikkusega ummamuudu linna noored hoobelda ei saa. “Paar poissi on 190 cm kandis, ülejäänud on ikka 170 sentimeetrised,” sõnab ta ja lisab, et mitmed nimekamad vastased sõltuvad paari oma pika liidri mängust.

Kolmas finaalgrupp peeti Kärdlas ja esikoha saavutas Selver Viimsi Selver Tallinna V ja Selver Tallinna IV ees. Türil mängitud neljanda finaalgrupi parimaks oli Narva SK Energia Selver Tallinn VII ja Türi VK/Paide VK ees. Viienda finaalgrupi võitis Selver Tallinn VI Tallinna SS Kalevi ja Võru SK teise võistkonna ees.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: