U17 noormehed kaotasid EMil Türgile

Eesti noormeeste U17 koondis pidi täna EM-finaalturniiri kolmandas kohtumises Türgilt vastu võtma 0:3 (20:25, 23:25, 15:25) kaotuse.

Eesti meeskond alustas kohtumist hästi, minnes avageimi 10:6 juhtima ja oli pidevalt eduseisus, kuni türklased 17:17 viigini jõudsid. Geimi lõpus tegid eestlased aga liigselt omavigu ja Türgi haaras initsiatiivi ning võitis geimi 25:20. Ka teises vaatuses oli Eesti koondis veel 12:9 juhtimas, ent Türgi viigistas 14:14 ja geimi lõpp oli pingeline. Kahjuks said eestlased 22:22 seisult veel vaid ühe punkti ja nii võitsid türklased selle geimi 25:23. Kolmas geim kulges juba täielikult Türgi kontrolli all ja see võideti 25:15.

STATISTIKA: Joosep Kurik tõi Eesti resultatiivseimana 19 punkti (+9), Andres Jefanov lisas 9 silma (+6). Eesti vastuvõtt oli 31%, rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokist ei saadud ühtki punkti, servilt löödi 5 ässa ja eksiti 9 pallingul.

Türgi meeskonna parim oli 12 punktiga (+4) Kayra Tanriseven. Türgi vastuvõtt oli 44%, rünnak 51%, blokist saadi 8 punkti ja servilt 5 punkti (tehti 9 viga).

Eesti jätkab alagrupis ühe võidu ja kahe kaotusega. Homme on meie meeskonnal puhkepäev, pühapäeval kell 21.00 kohtutakse Montenegroga.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Eesti meeskonna koosseis EMil: Regan Rohumets, Andreas Voit, Mattias Püvi, Carl Kreek, Hendrik Hollas, Jesper Neuhaus, Patrick Saimre, Aleks Antsi, Joonah Marten Üprus, Georg Kutser, Ruudi Türkson, Joosep Kurik, Aksel Aavik, Andres Jefanov.

Peatreener Tauno Lipp, abitreenerid Timo Kuus ja Karlo Remy Kallend, statistik Kermo Basov, füsioterapeut Teet Meerits, mänedžer Laura Milk.