Tartu Ülikool/Bigbank võttis Balti liigas kolm võidupunkti

Kui eile pidasid naiste Balti liigas esimese mängu Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool/Kikas, siis täna alustas kolmanda Eesti võistkonnana turniiri Tartu Ülikool/Bigbank. Tartlannad avasid nii punkti- kui võiduarve.

Kodusaalis mänginud Tartu esindus loovutas kodusele konkurendile Tallinna Ülikool/Kikasele geimi, kuid ülejäänud kolmes geimis parem olnud Tartu naiskond saavutas 3:1 (18, 10, -22, 20) võidu.

Võõrustajate edusse andis 20 (+12) punktiga suurima panuse Eliise Hollas, kes säras koguni kümne blokipunktiga. Ülejäänud tartlannade arvele kogunes kokku seitse blokipunkti. Rünnakul sai Hollas 17 tõstet ja realiseeris neist 9 (53%). Ingris Suvi assisteeris 16 ja Ingrid Kiisk 11 punktiga. Kätriin Põld vastas külaliste poolel 10 punktiga.

Tartu esindus oli Tallinna võistkonnast üle kõikides statistilistes elementides, eriti märkimisväärselt rünnakul (41%-27%) ja blokis (17-8). Pallingul kogusid võitjad kümme ja kaotajad kaks punkti, pallingu vastuvõtul avaldusid võõrustajate edunumbrid protsentides 43-41.

Naiste Balti liiga jätkub 6. oktoobril Võru Spordihallis, kui Võru naiskond võõrustab kell 19 algavas kohtumises Audentese SG/Noortekoondist.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN