TalTech/Tradehouse viigistas finaalseeria, Eesti meister selgub pühapäeval Tallinnas

TalTech/Tradehouse viigistas naiste Eesti meistrivõistluste finaalseeria, kui kolme võiduni peetava seeria neljandas kohtumises kodusaalis mänginud Tartu Ülikool/Bigbankile geimi ei loovutatud.

Kiirelt 9:3 eduseisu haaranud TalTech võõrustajaid lähemale kui neli punkti (11:7) enam ei lubanud, saavutades avageimis kindla 25:16 võidu. Teises geimis mindi võrdselt seisuni 8:8, misjärel pääsesid külalised 10:8 ja 16:13 ette. Tartlannad jõudsid taaskord viigini 19:19 seisul, misjärel kumbki võistkond rohkem kui ühe punktiga juhtima ei pääsenud. Tasavägise geimi kallutas lõpuks enda kasuks Tallinna võistkond, kui neljanda geimpalli realiseeris Milja Raitis.

Kolmanda geimi alguses nägid Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud rohkem kui 200 pealtvaatajat tõusude ja mõõnadega kulgenud heitlust, kui TalTechi 9:6 eduseis muutus 9:10 kaotusseisuks. Hea hoo leidnud tartlannadel õnnestus parimal juhul nelja punktiga (16:12) juhtima minna, kuid viis järjestikust punktivõitu andsid 17:16 eduseisu pealinna naiskonnale. Seejärel vaheldus mitmel korral TalTechi eduseis viigiseisuga, kuid Tartu enam juhtima ei pääsenud – külaliste 25:22 geimivõit tähendas 3:0 (25:16, 28:26, 25:22) mänguvõitu.

Milja Raitis panustas võitu 16, Kätriin Põld 9 ja Dzintra Lember 9 punkti. Laura-Liisa Maiste tõi tartlannadele 11 punkti. Võitjad olid paremad rünnakul, lahendades punktiks 36% tõstetest. Tartu esinduse rünnakuefektiivsus oli 29%. Blokipunkte kogusid mõlemad naiskonnad üheksa. Mängu kordus on nähtav siin.

Naiste Eesti meister selgub pühapäeval, 9. aprillil, kui kell 14 algab TalTechi spordihoones seeria otsustav viies vastasseis.