TalTech/Tradehouse krooniti Eesti karikavõitjaks!

Eesti naiste võrkpalli karikavõistlustel kaitses TalTech/Tradehouse tiitlit, saades finaalis 3:0 (25:17, 25:9, 25:12) võidu Audentese SG/Noortekoondise üle.

Eeldatav favoriit TalTech/Tradehouse noortevõistkonnale suurt võimalust ei andnud, võites mängu veenva ülekaaluga ja teenis oma neljanda karikavõidu ning 5000 euro suuruse auhinnaraha. Hõbedale tulnud Audentese SG/Noortekoondise naiskonna jaoks oli aga omaette saavutus juba finaalipääs, kunagi varem pole Noortekoondis karikavõitjaks tulnud.

Võitjate resultatiivseimatena tõid nii Kadi Kullerkann kui Nette Peit kumbki 17 punkti (+8 ja +15), 9 punkti kogusid nii Merilin Paalo (+5) kui Eliisa Peit (+5). Audentese edukaimad olid rünnakul Eva Liisa Kuivonen ja Maren Mõrd kumbki 7 punktiga (+-2 ja -1).

Marko Meti juhendatava TalTechi vastuvõtuprotsent oli 37, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt. Audentese samad näitajad olid vastavalt 24% ja 20%. Blokis oli TalTech parem 9:4. Servil lõid võitjad 9 ässa ja eksisid vaid kolmel pallingul, vastaste saldo oli servil 2 ässa ja 5 eksimust.

TalTechi peatreener Marko Mett tunnustas esmalt vastast. “Mingit hinnaalandust me vastasele ei teinud. Noored olid ka tublid, ent meie kogemused pääsesid täna maksvusele. Noored kindlasti ei “kärsanud”, kuigi numbrid olid ühekülgsed. Meie võrkpalli tulevik ja tagala on olemas. Sel hooajal on tagasilööke palju olnud ja tore, et see mäng ikkagi toimus,” sõnas juhendaja.

Marko Meti pikem intervjuu:

TalTechi kogenud kapten Mari Loorman ütles pärast finaali, et ootas tasavägisemat mängu, kuigi võitlust jagus mõlemale platsi poolele. “Meie noored vastased ei suutnud täna nii palju “uriseda” kui ma arvasin, et nad seda teevad, aga meie poolelt oli võitluslik mäng ja vastaste poolelt ka. Meelde jäi see, et me ise toimisime täna võistkonnana,” kommenteeris Loorman.

Mari Loormani pikem intervjuu:

Audentese SG/Noortekoondise naiste karikavõistlustel hõbemedalini juhtinud peatreener Andrei Ojamets tunnistas, et tema hoolealused pole pärast haiguse- ja treeningpausi parimas seisus, kuid kevadel võib taas loota põnevaid vastasseise. “Võitluslikkuse puudumist neile ette heita ei saa, teises geimis tekkis natuke nukram meeleolu, kus nutused näod tulid ette, aga üldiselt üritati ka raskes seisus midagi teha. Selge see, et igale võistkonnale jätab jälje kui kolm nädalat trenni ei saa teha ja kuus mängijat koroona läbi põeb. Peame uuesti vormi saama,” sõnas Ojamets.

Andrei Ojametsa pikem intervjuu:

TalTechi algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Nette Peit, Merilin Paalo, Eliisa Peit, Mari Loorman, liberod Kristi Nõlvak ja Kärt Unt.

Audentese algkoosseis: Häli Vahula, Maren Mõrd, Eva Liisa Kuivonen, Elina Lebedeva, Liisbet Pill, Kätriin Põld, liberod Kadri Kangro ja Marily Lass.

Mängu ässaga alustanud Audentese noored läksid avageimi juhtima 2:0. Kogenum naiskond ei lasknud end sellest ehmatada ning edasi kulges geim tasavägiselt, kuni TalTech 12:8 ette pääses ning noortekoondise peatreener Andrei Ojamets esimest mõtlemisaega kasutas. Mäng jätkus TalTechi mõnepunktilises eduseisus, kuni Kadi Kullerkann tiitlikaitsja 18:13 ette viis. Avageim kuulus üsna kindlalt kodunaiskonnale, tulemuseks 25:17.

Teine vaatus algas Nette Peidi serviässaga ning Kullerkannu rünnaku järel juhtis TalTech juba 4:0 ning Ojamets võttis mõtlemisaja. TalTechi mäng sujus õlitatult ja seda geimi ei suutnud noortekoondislased enam päästa, tulemuseks 25:9.

Kolmandas geimis jätkus TalTechi naiskonna üleolek ning Audentese juhendaja oli 0:4 kaotusseisus sunnitud taaskord mõtlemiseaega kasutama. Noored võitlesid nagu oskasid, ent TalTechi hoogu ei suudetud peatada. Julija Mõnnakmäe palliguässa järel juhtis kodunaiskond 15:7 ning vomistas lõpuks selle geimi võidutulemuseks 25:12. Mäng seega TalTechile 3:0.