TalTech/Macta Beauty tõusis Optibet naiste Balti liigas esimeseks

Kui eile võtsid Optibet naiste Balti liigas võidu nii Tartu Ülikool/Bigbank kui TalTech/Macta Beauty, siis täna oli Eesti võistkondadest edukas vaid TalTech.

Koduseinte toetusel mänginud TalTech oli kohtumises Jonavos Aušrinega lähedal esimese geimi võidule, omades 24:22 seisul kaht geimpalli, kuid seejärel kaotati neli järjestikust punkti ja seega ka geim 24:26 tulemusega. Kodupubliku rõõmuks kuulusid ülejäänud kolm geimi Tallinna võistkonnale, kes võttis 3:1 (24:26, 25:11, 25:21, 25:20) mänguvõidu.

Eilses 3:2 võidumängus Kaunase VDU üle 27 punkti kogunud Caterina Cicetti panustas täna TalTechi võitu 24 (+16) punkti, näidates rünnakul 49-protsendilist (39-at 19) efektiivsust. Marily Lassi arvele märgiti 18, Milja Raitise kontosse 14 ja Mirjam Karoliine Kask aitas omasid 12 punktiga.

Kuigi võõrustajate positiivne servi vastuvõtt oli vaid 29%, siis rünnakuid lahendati korraliku 45-protsendilise efektiivsusega. Leedulannade vastuvõtt oli 39% ja rünnak 29%. Servil jäi TalTech kolme punktiga plussi – üheksa vea kõrvale kogunes koguni 12 ässa. Aušrine eksis servil neljal korral ja lõi seitse ässa. Mängu saab uuesti vaadata SIIN. Esikohale tõusnud TalTech/Macta Beauty on kogunud viis punkti, Jonavos Aušrine püsib kahe mängu järel punktita.

Eile Aušrinet 3:0 tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank läks täna vastamisi Kaunase VDU võistkonnaga, kui koduses Tartu Ülikooli spordihoones tuli leppida 2:3 (23:25, 21:25, 25:20, 25:20, 11:15) kaotusega. Statistika hetkel kättesaadav ei ole, kuid mängu kordus on leitav SIIN. Tartu naiskond paikneb nelja punktiga teisel ja Kaunas esindus kolme punktiga neljandal kohal.

Järgmisel nädalavahetusel alustavad liigat ka ülejäänud kaks Eesti võistkonda Rae Spordikool/VIASTON ja Audentese SG/Noortekoondis.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN