Servi ja geimilõppudega hädas olnud Eesti kaotas Kuldliigas Tšehhile

Eesti meeste rahvuskoondis pidas teise kohtumise Euroopa Kuldliigas ja sai Tšehhi vastu 0:3 (22:25, 20:25, 16:25) kaotuse.

Eesti suutis kahes esimeses geimis olla domineerivam pool kuni geimi keskpaigani, mil servil hädas olnud meeskonna mäng aga lagunes ja geimi lõpud kaotati. Kolmas vaatus oli juba kindlamalt tšehhide kontrolli all ja seal võitjas kahtlust ei tekkinud.

Eestil on nüüd esimesest nädalavahetusest kirjas võit ja kaotus, eile alistati 3:1 Põhja-Makedoonia. Turniiritabelis ollakse hetkeseisuga viiendal kohal.

Järgmisel nädalal mängib Eesti meeskond Hispaanias korraldajate ja Soomega.

Vaata tabelit ja kõiki tulemusi.

STATISTIKA: Eesti meeskonna resultatiivseim oli 10 punktiga (+4) Märt Tammearu, 8 punkti (+7) lisas Andri Aganits ja Renee Teppan ning Karli Allik panustasid kumbki 7 silma (-2 ja +2). Eesti vastuvõtt oli 51% ja rünnak 46%, blokk saadi vastase rünnakutele ette 4 korral ja servil löödi 1 äss ning eksiti 11 pallingul.

Tšehhidele tõi Patrik Indra 15 punkti (+11). Tšehhi vastuvõtt oli 57% ja rünnak 55%, blokiga teeniti 5 ja serviga 7 punkti (12 viga).

Eesti poolel jooksid algkoosseisus väljakule Robert Viiber, Renee Teppan, Karli Allik, Märt Tammearu, Henri Treial, Andri Aganits, libero Silver Maar.

Eesti jäi algul küll kaotusseisu, ent jõudis Treiali punktist 9:9 viigini ja õige pea oli Eesti juba omakorda Teppani pommlöögist 14:10 ees. Edu püsis mõnda aega, ent siis viigistas vastane 18:18 ja läks seejärel juba omakorda 19:18 ette. Punkt-punktis mindi lõpuni, Alliku rünnak seadis jalule 22:22 viigi, ent rohkem eestlased punkte ei saanud ja geimi võitsid tšehhid 25:22.

Teises vaatuses jätkati samas koosseisus. Vastaste eksimuste ja tempomeeste Aganitsa ja Treiali rünnakupunktide toel haaras Eesti 10:5 edu, ent mõne hetkega sai meie 15:12 eduseisust 15:17 kaotusseis ja Alar Rikberg pidi taas mõtlemisaega kasutama. Adam Zaijceki blokk andis tšehhidele juba 21:18 edu ja geim läks taas vastastele, tulemuseks 25:20.

Ka kolmandas vaatuses jätkati samade meestega. Selle geimi algus oli tasavägine, kuni 9:9 seisult teenisid vastased kolm punkti. Geimi keskel kärises vahe aina suuremaks ja otsustavatele hetkedele läks Eesti vastu 13:20 kaotusseisus. Geim Tšehhile 25:16.