Rainer Vassiljevist sai teise eestlasena Läti rahvusmeeskonna peatreener

Pikka aega Eesti rahvusmeeskonna ja seejärel ka rahvusnaiskonna abitreenerina töötanud Rainer Vassiljevist saab pärast Avo Keelt teise eestlasena Läti meeste koondise peatreener. 

Vassiljev on viimased klubihooajad veetnud välisliigades, lõppenud hooajal juhendas ta peatreenerina Rumeenia kõrgliigaklubi Zalau, enne seda Poola esiliigameeskonda Wroclawi Chemeko-System Gwardiat. Lisaks on ta juhendanud Šveitsi klubi Schönenwerdi Volleyt ja Paphose Pafiakost Küprosel ning abitreeneriks olnud Poola kõrgliigas Lubini Cuprumis.

Uuel klubihooajal on Vassiljev tagasi kodumaal ja hakkab ohjama Pärnu Võrkpalliklubi meeskonda. Eestis on ta varem olnud Tartu Bigbanki, Rakvere Võrkpalliklubi ja Tallinna Selveri peatreeneriks.

Läti koondisega ootavad Vassiljevit augustis ees Euroopa meistrivõistluste valikmängud.

“See meeskond on väga võitluslik ja Läti koondises on hea tasakaal noorte ja kogenud meeste vahel. Tunnen mitmeid koondise mängijaid hästi, kuigi pole viimastel aastatel Baltikumis töötanud. Lätlased on alati olnud võitlejad ja sellist tüüpi mängijad mulle meeldivad,” kommenteeris Vassiljev uut töökohta.

“Meie peamine eesmärk on kvalifitseeruda 2026. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile ja saavutada seal parim võimalik tulemus. Teine eesmärk on mängijate arendamine, et nad suudaksid astuda järgmise sammu.”

Läti võrkpalliliidu koondiste juht Arturs Vitkovskis lisas: “Me soovisime koondise etteotsa treenerit, kes tegeleks mängijate arendamisega pikemas plaanis. Olen saanud Vassiljevi kohta väga head taustainfot mängijatelt ja erinevatelt välismaa asjatundjatelt. Usun, et suudame koos eesmärgid saavutada.”

Vassiljev alustab Läti koondisega tööd 8. juulil, koondise kandidaatide nimekiri avalikustatakse juuni lõpus. Augustis toimuvates EM-valikmängudeks on Läti vastased Kosovo ja Slovakkia.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: