Naiste rannavollekoondis sai Rahvuste karika avapäeval võidu Rumeenia üle ja kaotuse Leedult

Eesti naiste rannavõrkpalli koondis osaleb sel nädalal Rahvuste karika alagrupiturniiril, et püüda piletit Pariisi olümpiamängudel. Turniiri avapäeval saadi Rumeenia üle võit ja Leedu käest kaotus, homme hommikul minnakse vastamisi Slovakkiaga.

Eestit esindavad meie esipaar Heleene Hollas – Liisa Remmelg ning teine duo Eva Liisa Kuivonen – Liisa-Lotta Jürgenson. Eesti naiskond kuulub A-alagruppi, kus lisaks mängivad Leedu, Sloveenia, Austria, Slovakkia ja Rumeenia.

Eesti läks esmalt vastamisi Rumeenia esindusega ja teenis kaks kindlat võitu. Esmalt kohtusid Kuivonen – Jürgenson Rumeenia teise duo Adina Stanciu – Ioana-Alexandra Ordeaniga ning said kindla 2:0 (21:15, 21:17) võidu.

Teises mängus kohtusid omavahel esipaarid Hollas – Remmelg ja Ioana Sorina Hododi – Iona Andreea Miu. Selle kohtumise võitsid eestlannad samuti kindlalt 2:0 (21:12, 21:8).

Eesti järgmiseks vastaseks oli turniiri korraldaja Leedu. Kuivonen – Jürgenson said esmalt Ieva Vasilisiuskaite ja Ieva Dumbauskaite vastu kirja 1:2 (22:20, 16:21, 6:15) kaotuse. Seejuures tulid noored eestlannad avageimis välja kaotusseisust ja võitlesid endale geimivõidu.

Seejärel võtsid Hollas ja Remmelg mõõtu Monika Paulikiene – Aine Raupelytelt ning selle mängu võitsid 2:0 (21:12, 21:15) leedulannad.

Homme on Eesti vastaseks Slovakkia. Esmalt kohtuvad Kuivonen – Jürgenson kell 10.00 Barbora Tokosova – Kristina Harmanovaga ning kell 10.50 lähevad Hollas – Remmelg vastamisi Lubica Siposova – Martina Terenovaga. Otsepilti näeb Leedu võrkpalliliidu YouTube´i lehel.

Peatreener Rivo Vesik võttis avapäeva kokku: “Esimesed mängud Rumeeniaga – seal ei olnud suurt probleemi, kohustuslikud võidud. Leeduga olid noored pikalt taga, aga tulid järgi (avageimis) ja mängisid tegelikult üsna korraliku mängu. Aga siis tuli selline noortele omane asi sisse, et võitsid raske geimi ära ja siis jäid nagu natukene ootama midagi. Liisal ja Heleenel jäi Leedu esipaari vastu täna nahaalsusest puudu, serviga ei saanud surutud. Mingid elemendid olid head, mingid jätsid soovida, aga suurim kaotuse põhjus oli see nahaalsuse puudumine. Avageimis 10:10 seisult tuli 17:10 ja sealt enam välja ei tulnud. Teises samuti jäime tagaajajaks ja enam kätte ei saanud. Kui saaks nendest suurtest seeriatest lahti – esimeses kuus punkti järjest, teises üks kord kolm punkti järjest, teine kord neli punkti järjest vastasele. Oma rünnakupool oli tegelikult tip-top.”

Kokku on alagruppe neli. Iga alagrupi võitja pääseb Rahvuste karika finaalturniirile (poolfinaali) Lätis Jurmalas (15.-16. juunil), mille võitjad tagavad koha Pariisi olümpiale.

Vaata ajakava ja tulemusi.

Riikide omavaheline paremus selgub kahemängulistes minimatšides ja kui seis on pärast kahte mängu viigis, siis saab otsustavaks kuldne geim. Tavalisest suurem on sellel võistlusel ka koondise treeneri roll, sest erinevalt MK-etappidest tohib treener mängu ajal viibida väljaku ääres ning treeneril on õigus muuta koosseise enne igat minimatši ja ka enne kuldset geimi.