Naiste koondis kaotas kontrollkohtumises kindlalt Soomele

Enne 17. augustil kell 16.00 Kalevi spordihallis toimuvat Euroopa meistrivõistluste valikmängu Iisraeliga võtab Eesti rahvusnaiskond kahel korral mõõtu Soomega. Täna saadi põhjanaabrite vastu kirja 0:3 (7:25, 17:25, 15:25) kaotus ja ka lisageim kaotati 18:25.

Teisipäeval kell 19.00 mängitakse Kalevi spordihallis sama vastasega uuesti. Mäng on pealtvaatajatele tasuta.

Avageimis saatis Andres Toobal väljakule Karolina Kibbermanni, Kertu Laagi, Nette Peidi, Kristiine Miileni, Johanna Sova, Liis Kullerkannu ja libero Marily Lassi. Esimene vaatus oli eestlannade jaoks täielik ebaõnnestumine, kus asjad ei sujunud ei vastuvõtul ega rünnakul ja see kaotati 7:25. Seejärel mängupilt paranes ja teine vaatus algas tasavägisemalt, kuid sealgi läksid soomlannad ette 10:7 ja geimi keskel kärises vahe 15:10-le. Kaotusseisust enam välja tulla ei õnnestunud ja teine vaatus läks vastasele tulemusega 25:17.

Ka kolmandas geimis käis mäng sarnase stsenaariumi järgi ning soomlannad pääsesid Peidi rünnakuvea järel 13:9 juhtima. Edasi läks taas vahe vaid suuremaks ja lõpuks võitis Soome vaatuse 25:15. Mängiti ka neljas geim, kus said mänguaega nooremad. See kaotati 18:25.

STATISTIKA: Eesti edukaim oli rünnakul Nette Peit 7 punktiga (+1), 6 punkti (+1) lisas Kristiine Miilen ja 5 punkti kanti nii Johanna Sova, Kertu Laagi, Carmel Varese, Liis Kiviloo kui Nora Lemberi arvele. Eesti vastuvõtt oli 32% ja rünnak 29%, blokiga teeniti 4 ja serviga mitte ühtegi punkti (eksiti 11 servil).

Soome parim oli 19 punktiga (+15) Suvi Kokkonen. Soomlannade vastuvõtt oli 50% ja rünnak 47%, blokk saadi Eesti rünnakutele ette 12 korral ja servil löödi 8 ässa ning eksiti 6 pallingul.

Kontrollmängud EM-valiksarja eel:

9. august kell 17.00 Läti – Eesti (Riia) 2:3 (20:25, 25:15, 21:25, 25:23, 10:15)

10. august kell 16.00 Läti – Eesti (Riia) 3:0 (25:16, 25:18, 25:15), lisageim 25:22

12. august kell 19.00 Eesti – Soome (Kalevi spordihall) 0:3 (7:25, 17:25, 15:25), lisageim 18:25

13. august kell 19.00 Eesti – Soome (Kalevi spordihall)