Loositi Aadu Luukase karika ja naiste karikavõistluste paarid

Eesti Võrkpalli Liidu kontoris toimus Aadu Luukase karika ja Eesti naiste karikavõistluste loosimine. Loosimist sai otsepildis jälgida Facebook live´i vahendusel, loosimine on järelvaadatav SIIN.

Meestest on tiitlikaitsja Bigbank Tartu, kes sai detsembris peetud finaalis 3:2 jagu Saaremaa Võrkpalliklubist. Naistest võitis eelmisel aastal tiitli TalTech, saades finaalmängus 3:1 võidu Tartu Ülikool/Bigbanki üle.

Meeskondi osaleb sel aastal Aadu Luukase karikavõistlustel üheksa: meistriliiga klubidest teevad kaasa Bigbank Tartu, Saaremaa Võrkpalliklubi, Pärnu Võrkpalliklubi, TalTech, Selver Tallinn ning esiliigast Viljandi Võrkpalliklubi, LotusTimber/Neemeco, Tallinna Ülikool ja Eesti Maaülikool.

2019. aasta karikavõistluste finalistid ehk Bigbank Tartu ja Saaremaa VK alustavad veerandfinaalidest ja loositi tabeli erinevatele pooltele (kohad 1 ja 2). Ülejäänud meistriliiga klubid alustavad samuti veerandfinaalidest ja loositi kohtadele 3 kuni 5. Kõik ülejäänud Eesti karikavõistlustele registreerunud võistkonnad loositakse tabelisse kohtadele alates 6.

Saaremaa VK vastane tuleb eelringist, kus loosi tahtel kohtuvad Eesti Maaülikooli ja Tallinna Ülikooli meeskonnad.

Ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK – Eesti Maaülikool või Tallinna Ülikool

Selver Tallinn – Pärnu VK

Alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech – Viljandi VK

LotusTimber/Neemeco – Bigbank Tartu

Naiskondi osaleb karikavõistlustel kuus, viis meistriliiga klubi TalTech/Tradehouse, Tartu Ülikool/Bigbank, Famila/Võru VK, Tallinna Ülikool ja Audentese SG/NK ning Gerardo’s Toys/Neemeco esiliigast.

Naiste 2019. aasta karikavõistluste finalistid ehk TalTech ja Tartu Ülikool/Bigbank alustavad poolfinaalidest ja loositi tabeli erinevatele pooltele. Kõik ülejäänud Eesti karikavõistlustele registreerunud võistkonnad loositi tabelisse võrdsetel alustel. TalTechi poolfinaali vastane tuleb paarist Tallinna Ülikool ja Famila/Võru VK ning TÜ/Bigbanki poolfinaali vastase selgitavad Audentese SG/NK ning Gerardo’s Toys/Neemeco.

Naiste karikavõistluste veerandfinaalpaarid:

Gerardo’s Toys/Neemeco – Audentese SG/NK

Tallinna Ülikool – Famila/Võru VK

Eelringide mängud ja veerandfinaalid toimuvad kohalesõitudega kodus-võõrsil süsteemis, esimene mäng peetakse esimesena nimetatud võistkonna kodus. Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele ajavahemikul 22. detsember meeste kõrgeima asetusega (2018/2019 EMV põhjal) finalisti kodusaalis, saali puudusel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: