Finaalseeria algab: kas Selver/TalTech suudab Bigbanki vastu lisakäigu leida või võidab Tartu hooaja kolmanda tiitli?

Pühapäeval kell 17.00 pannakse Tartu Ülikooli spordihoones pall mängu meeste Eesti meistrivõistluste finaalseerias, kus kohtuvad tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja Selver/TalTech. Nelja võiduni peetava finaalseeria kõik mängud on nähtavad nii Duo 5 kui Postimehe vahendusel. 

Sel hooajal juba Aadu Luukase karikavõistlustel ja Balti liigas triumfeerinud Bigbank on kõikide sarjade peale kokku Selver/TalTechile kaotanud vaid korra – Balti liiga hooaja avamängus tulemusega 2:3. Edasi võttis Tartu omakorda 3:2 võidu ning seejärel 3:0 ja 3:1 võidud. Karikafinaalis alistati pealinna klubi 3:0.

Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria Pärnu Võrkpalliklubi vastu lõpetas Tartu meeskond mängudega 3:0, Selver/TalTech väljus Võru Barrus Võrkpalliklubi vastu seeriast 3:1 võiduga.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg ütleb, et meeskonna seis läheb iga trenniga paremaks, vahepealne kergem periood on asendunud tugevate trennidega.

“Praegu on meil selline trenni, puhkuse, oskuste ja vormikõveraga manageerimine. Muret teeb jätkuvalt Taavet Leppiku põlvevalu ja tema osas on lahtine, kui palju ta aidata saab, aga ma loodan, et siiski saab. Teised on peale noormängija Kirstjan Undi kõik rivis, ses osas ei saa nuriseda. Tahtsin poolfinaalist võimalikult kiirelt edasi minna, et saaksin veidi puhkust anda ja restardi teha. Alguses oligi vorm kadunud, hakkasime uuesti laduma ja nüüd on vaja finaaliks veel juurde kruttida. Iga päevaga on seis parem. Oluline on meeles pidada, et see on seeria, mitte üks mäng,” kommenteeris juhendaja.

“See hooaeg on olnud mängupilt kõikuv kõigil Eesti klubidel, ka meil. Kui me näitame oma parimat mängu, siis on asjad hästi, ent suurt stabiilsust pole ei meie ega teised suutnud leida. See hoiab põnevust ja pikas seerias võib igasuguseid muudatusi ette tulla.”

Rikberg tõdeb, et finaali jõudsid kaks suurema kogemustepagasiga võistkonda. “Kui ma teist poolfinaalpaari alguses vaatasin ja võrdlesin seda meie paari mängupildiga, siis oli tunne, et ükskõik, kas tuleks vastu Võru või Selver, meil poleks variantigi. Seal oli võimu ja võitlus nii palju, meie seeria algus oli aga paras kannatamine. Aga see muutus seeria jooksul ja edasi oli tunne, et võime vabalt kõigiga mängida. Kui vaatame, millised meeskonnad on finaalis, siis need on mängijate osas ikkagi kaks kogenumat meeskonda ja pronksi peale mängivad nooremate meestega Pärnu ja Võru,” lisas peatreener.

Selver/TalTechi juhendaja Andres Toobal loodab, et raske seeria Võurga mängib nende kasuks.

“Kui oleme Tartuga mänginud, siis reamängud olid esialgu tasavägised, ent tähtsamates mängudes läks raskeks, küll sai keegi vigastada ja tuli nuputada, kellega ja kuidas mängida. Meie eelis on praegu see, et saime poolfinaalist edasi raskelt, loodan, et see tekitas teatud vabanemise, et suudame finaalis mängida enda mängu ja mitte kangutada ja kramplikult võitu taga ajada. Siis suudame ka Tartu pinge alla panna. Pärast poolfinaali oli teatud pingelangus ja oli ka mitmeid haigestumisi, seetõttu esimeseks kohtumiseks me trennides maksimaalselt valmistuda ei saanud, olen pidanud ka ise sidemängijana trennis platsil käima. Aga loodan, et poolfinaalseeria tõi meile eneseusku ja näitas, et suudame rasketest olukordadest välja tulla küll,” sõnab Toobal.

“Selge see, et võiduks peab meil igal juhul hea päev olema, Tartu on olnud enesekindel ja vajalikel hetkedel on nad leidnud alati selle lisakäigu, millest meil on vajaka jäänud. Äkki Võru vastu leidsime selle üles ja suudame ka finaalseerias piisavalt kannatlikud olla,” lisab peatreener.

Vaata tulemusi. 

Seeria teine mäng toimub 29. märtsil kell 19.00 TalTechi spordihoones, kolmas mäng 2. aprillil kell 17.00 Tartus ja neljas 5. aprillil kell 19.00 Tallinnas. Vajadusel peetakse viies kohtumine Tartus 9. aprillil kell 17.00, kuues Tallinnas 12. aprillil kell 19.00 ja seitsmes 15. aprillil Tartus kell 17.00.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: