Kapten Aganits Kuldliiga poolfinaali eel: boonus, aukartuse puudus ja kahetsusteta mängimine

Laupäeval kell 17.00 kohtub Eesti meeste koondis Euroopa Kuldliiga poolfinaalis võõrustaja Horvaatiaga. Osijeki linnas Gradski vrt Hallis toimuvat kohtumist näeb otsepildis ETV2 ja Jupiter.err.ee vahendusel. 

Kui Horvaatia läbis alagrupiturniiri täisedu kuue võiduga, siis Eesti teenis neli võitu ja kaks kaotust ning pääses finaalturniirile üle noatera.

Horvaatiaga mängiti viimati 2021. aasta kodusel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril, mil Eesti läks küll kohtumist 2:0 juhtima, ent pidi lõpuks vastu võtma 2:3 kaotuse. Kaks aastat varem saadi Kuldliigas horvaatide vastu kirja 3:2 võit ja 1:3 kaotus.

Euroopa edetabelis hoiab Horvaatia 16. kohta, Eesti meeskond on 23. positsioonil.

“Kui viimati EMil Eesti vastu mängisime, saime võidu, ent neil on meeskonnas toimunud mitmed muudatused ja usun, et saab olema raske mäng. Meie eesmärk siin on jõuda Challenger Cupile ja poolfinaali võit meid sinna ka viib. Keskendumegi sellele eesmärgile. Loodan, et Osijekis tuleb meid saali toetama rohkearvuline publik,” sõnas Horvaatia meeskonna kapten ja liiga üks resultatiivsemaid mängijaid Petar Dirlic poolfinaali eel.

Eesti koondise kapten Andri Aganits tahab, et meeskond mängiks nii, et hiljem poleks ühtki kahetsust. “See on ikkagi suur boonus, et me siia turniirile pääsesime. See võiks ka meestele positiivset tahtejõudu juurde anda, sest selliste mängude nimel me ju sporti teemegi ja võrkpallurid oleme. Me ei võta siia jõudmist iseenesestmõistetavalt, aga ei pea ka kellegi ees aukartust tundma. Kui läbi ajaloo vaadata, siis needsamad tiimid on olnud tihedad külalised Final Fouridel. Meie viimaste aastate tulemused ja reiting on ehk pisut nõrgemad kui teistel siinolijatel, aga homme sõltub kõik ainult ühest mängust ja kui meil asjad õnnestuvad, võime oodata head tulemust,” ütles Aganits.

“Tulemuse mõistes võiks miiniumeesmärk olla siin üks võit. Ja mänguliselt ma tahan, et me võitleks iga palli eest ja et pühapäeva õhtuks poleks sellist tunnet sees, et ühe või teise koha peal oleks saanud midagi rohkem teha. Kui oled endast väljakul kõik andnud, siis olenemata tulemusest võiks olla iseendas selline rahulolu,” lisas kapten.

Finaalturniiri ajakava (Eesti aeg):

Laupäev, 15. juuni:

17.00 Poolfinaal 1: Horvaatia – Eesti
20.00 Poolfinaal 2: Tšehhi – Ukraina

Pühapäev, 16. juuni:
17.00 Pronksimäng
20.00 Finaal

Meeskonna koosseis finaalturniiril: 

Sidemängijad: Robert Viiber, Markkus Keel

Diagonaalründajad: Renee Teppan, Timo Ander Lõhmus

Nurgaründajad: Märt Tammearu, Karli Allik, Tristan Täht, Kevin Saar

Temporündajad: Andri Aganits, Alex Saaremaa, Marx Aru, Henri Treial

Liberod: Silver Maar, Alari Saar

Petreener Alar Rikberg, abitreener Avo Keel, statistik Märt Pajusalu, füsioterapeut Kert Kähari, ÜKE-treener Ott-Erik Kalmus, mänedžer Robin Ristmäe.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: