Kaotusseisu jäänud Peetri Võrkpalliklubi asus finaalseeriat juhtima

Teisipäeval tehti algust naiste esiliiga finaalseeriaga, mille avamängus võitis põhiturniiri parim Peetri Võrkpalliklubi põhiturniiril teiseks tulnud Pärnu Spordikooli. Kuldmedali saavutamiseks on vaja koguda kaks võitu.

Koduväljakul mänginud Peetri kaotas avageimi 21:25, kuid võitis teise 25:12 tulemusega. Kolmandas geimis tunnistasid võõrustajad tiitlikaitsja Pärnu 25:20 paremust, misjärel võitis koduvõisktond neljanda geimi 25:21 ja viienda 15:11 tulemusega, mis tähendas Peetri võistkonna 3:2 (21:25, 25:12, 20:25, 25:21, 15:11) võitu.

Olga Bõstrova panustas võitu 19, Triin Tibar 15, Sylvia Tammerik 14 ja Triin Veideman 12 punkti. Reelika Raap tõi külalistele 14, Mari-Liis Graumann 13 ja Airi Lääne 12 punkti. Peetri jäi servil kahe punktiga plussi, Pärnu omakorda viiega miinusesse – võitjad eksisid kuuel korral ja lõid kaheksa ässa, kaotajatel kogunes üheksa eksimuse kõrvale neli ässa. Blokipunkte märgiti mõlema naiskonna arvele üheksa.

Kahe võiduni peetava seeria kordusmäng on kavas 11. aprillil kell 19 Pärnu Spordihoones. Samuti kahe võiduni peetav pronksiseeria Gerardo`s Toys/Neemeco (põhiturniiri 3.) ja Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK (4.) vahel algab 8. aprillil kell 15 Kõrveküla Spordihoones.