Ingris Suvi supermäng tõstis Tartu Ülikool/Bigbanki kolmandaks

Naiste Meistriliigas viiendal kohal paiknenud Tartu Ülikool/Bigbank võttis hooaja esimese võidu, mängides võõrsil üle koht kõrgemal paiknenud Famila/Võru Võrkpalliklubi. Tartu naiskond tõusis võidu toel kolmandaks.

Avageim oli kohtumise ühepoolseim, lõppedes külaliste kindla 25:14 paremusega. Seejärel said oma mängu käima ka võõrustajad, asudes teist geimi 6:2 juhtima, misjärel jäädi kiirelt 6:9 kaotusseisu. Eduseisu haaranud Tartu enam vastaseid ohtlikult lähedale ei laskunud ja Katariina Vengerfeldti edukas rünnak tagas tartlannadele 25:21 geimivõidu. Kolmandas geimis hoidis Tartu naiskond pidevalt initsiatiivi, kui vaid kahel korral oli mänguseis viigis – 8:8 ja 17:17. Kuigi võrulannadel õnnestus 19:22 seisult vahe minimaalseks vähendada, kuulus geimi lõpps siiski Tartu esindusele – 25:21 paremusega teeniti 3:0 (14, 21, 21) võit.

Võitjate poolel oli suurepärases hoos Ingris Suvi, kes lisas 16 rünnakupunktile (41%) ka kaks bloki- ja mängu parimana koguni kaheksa pallingupunkti. Kohtumise parim oli ka Suvi effektiivsusnäitaja +16. Annabel Huik assisteeris 12 ja Katariina Vengerfeldt 8 punktiga. Võru võistkonna ridades jõudis ainsana kahekohalise resultaadini 10 punkti noppinud Eliise Hollas, kelle kasutegur oli +9. Salme Adeele Hollas lisas 9 punkti.

Pallingu vastuvõtul avaldus Tartu paremus numbrites 69%-56% ja rünnakul 34%-23%. Pallingupunkte märgiti võrulannadele 4 ja tartlannadele koguni 16, blokis olid omakorda punktidega 4-3 paremad võrulannad. Statistika on nähtav SIIN.

Ühe kaotuse kõrvale esimese võidu saanud Tartu Ülikool/Bigbank tõusis kolme punktiga turniiritabelis kolmandaks, neljast mängust kaks punkti teeninud Famila/Võru Võrkpalliklubi langes viiendaks. Samad naiskonnad kohtuvad uuesti juba pühapäeval, kui Tartu Ülikooli Spordihoones toimuv mäng algab kell 13. Kohtumise otseülekanne on nähtav SIIN.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.