Hollas ja Remmelg teenisid Badeni MK-etapil teise koha

Rannavõrkpallurid Heleene Hollas ja Liisa Remmelg jõudsid laupäeval Austrias Badenis Futures taseme MK-etapil finaali, kus tunnistati Belgia paari Sarah Coolsi ja Lisa Van Den Vonderi nappi paremust.

Turniiri kvalifikatsioonist alustanud Hollas ja Remmelg lõpetasid põhiturniiri alagrupi teise kohaga, jäädes ka siis tulemusega 1:2 alla vaid hilisematele võitjatele Coolsile ja Van Den Vonderile. Kaheksandikfinaalis tulid eestlannadele vastu Melanie Paul ja Hanna-Marie Schieder Saksamaalt, kes mängiti 2:0 (21:16, 21:17) üle. Veerandfinaalis kohtus Eesti esipaar Badeni MK-etapi kõrgeima asetusega paariga, kelleks olid 30-aastased austerlannad Lena Plesiutschnig ja Katharina Schützenhöfer. Plesiutschnig ja Schützenhöfer ei suutnud kodupublikut rõõmustada, sest 2:1 (18:21, 21:15, 15:11) mänguvõiduga edenesid esinelikusse Hollas ja Remmelg.

Badeni MK-etapil jõudis Hollase ja Remmelga kõrval võistlust kvalifikatsioonist alustades esimese nelja sekka teinegi paar – tšehhitarid Valerie Dvorníková ja Anna Pospisilova, kellega poolfinaalis ka vastamisi mindi. Tšehhitaridele palju variante ei pakutud ning 2:0 (21:18, 21:14) võiduga jõudsid Eesti naised MK-etapil kulla peale mängima.

Finaal oli kahe võrdse paari heitlus – esimene geim kuulus väikseima võimaliku vahega Hollasele ja Remmelgale, teise geimi võitsid pisut kindlamalt Cools ja Van Den Vonder. Otsustavas geimis ei lasknud kumbki võistkond esikohast kergelt lahti, aga 2:1 (19:21, 21:15, 17:15) seisuga väljus finaalist võitjana Belgia esindus. 2:0 võiduga hõivas kolmanda koha Ukraina paar Maryna Hladun ja Tetiana Lazarenko.