Hollas ja Remmelg jõudsid MK-etapil Itaalias poolfinaali

Rannavõrkpallurid Heleene Hollas ja Liisa Remmelg osalevad sel nädalavahetusel Itaalias Messinas Futures taseme MK-etapil, kus jõuti vaid võitude najal esinelikusse.

Kümnenda asetusega Eesti esipaar alustas Itaalias võistlemist reedel, alistades pikas ja tasavägises avamängus esmalt 2:1 (21:19, 18:21, 17:15) kohaliku duo Maria Rachele Mancinelli ja Aurora Mattavelli. Alagrupi esikoha peale mängisid Hollas ja Remmelg juba võistluse teise paigutusega sakslannade, 37-aastase Margareta Kozuchi ja 28-aastase Sarah Schneideri vastu ning tegid seda edukalt – kohtumine võideti tulemusega 2:0 (21:19, 21:16).

Alagrupi võiduga otse veerandfinaali pääsenud Eesti paar kohtus seal taas Saksa naistega, sedapuhku kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile jõudnud Janne Uhli ja Paula Schürholziga. Hollas ja Remmelg küll võitsid avageimi 21:16, aga kaotasid järgmise vastupidise skooriga. Otsustav geim ja kogu mäng kuulus 2:1 (21:16, 16:21, 15:12) meie paarile ja pühapäeval ootavad Hollast ja Remmelgat ees kohamängud.

Finaali pääsemise peale mängivad Hollas ja Remmelg pühapäeval Eesti aja järgi kell 11.50, vastaseks on kusjuures laupäevasest alagrupiturniirist tuttavad sakslannad Kozuch ja Schneider, keda siis 2:0 võideti. Teise finalisti selgitavad kõrgeima asetusega Itaalia paar Reka Orsi Toth ja Giada Bianchi ning Saksa esindus Anna-Lena Grüne ja Chenoa Christ, see poolfinaal algab kell 11.00.