EVF külastas koos Barrus Võru VK mängijatega Keeni, Pühajärve ja Otepää kooli

Eesti Võrkpalli Liidu koolide külaskäigud jätkusid Valgamaal, kus Barrus Võru VK mängijate Cris Karlis Lepa ja Garrett Zolgi ning treeneri Priit Tigase juhtimisel jagati võrkpallitarkust Keeni ja Pühajärve põhikooli ning Otepää gümnaasiumi õpilastele.

Nagu ikka, viisime koolidele külakostiks võrkpalle ja Kert Toobali personaalse tervitusega võrkpalliõpiku. Väikestes maakonnakoolides – nagu Keeni ja Pühajärve – oli võrkpallurite külaskäik suursündmus, millele tuli kaasa elama terve sajaliikmeline kool. Torkas silma, et näiteks Keenis lõid võrkpalliõpingutes kohati kaasa ka kohalikud õpetajad.

Barrus Võru VK teine treener Priit Tigane imestas laste rohke osavõtu üle ja kiitis ka kohalikke pedagooge, kes lapsi mitmekülgselt liikuma suunavad.

Otepää gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Kerri Rauk tänas omalt poolt võrkpallureid sisuka treeningtunni läbiviimise eest ja kinnitas, et ka Valgamaa õpilastel oleks tahet veelgi rohkem võrkpallimängu õppida. “Kui leiduks mõni võrkpallitreener, kes Otepääle koliks, paneksime uuest aastast meelsasti ka siinkandis treeningud käima,” kutsus Kerri Rauk tarmukaid treenereid Valgamaale ala edendama.

Barrus Võru VK libero Cris Karlis Lepp pidas kolme kooli külastamist meeldivaks vahelduseks argipäeva treeningutele. “Loodan, et ka lastele meeldis ja saime tekitada huvi selle ala vastu.” USA-st Californiast pärit Barrus Võru VK sidemängija Garrett Zolg kõneles lastele oma võrkpalluritee algusest ja lisas juttudele vürtsi ka sellega, et rääkis Hollywoodi lähedusest oma kodule. USA-s Zolgi sõnul selliseid koolikülaskäike ei tehta, küll aga meeldis talle Eesti laste säravate silmade ees mängimine ja autogrammide jagamine talle väga. “Ameerikas käivad klubid vaid heategevuse korras vaesematele inimestele suppi jagamas,” ütles Zolg.

Eesti Kultuurkapitali poolt toetatavad külaskäigud jätkuvad juba õige pea Läänemaal.

Pühajärve Põhikool
Pühajärve Põhikool
Otepää Gümnaasium
Otepää Gümnaasium
Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: