EM-valikmängudeks valmistuv Eesti lõpetas kontrollmängud kaotusega Soomele

Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks valmistuv Eesti rahvusnaiskond pidas viimase kontrollmängu, kui Kalevi spordihallis saadi Soomelt 0:3 (25:15, 25:16, 25:18) kaotus. Lisageimi võitis  25:13 Soome.

Järgmisena ootavadki naiskonda ees EMi valikmängud, kus Eesti alagrupivastaseks on Iisrael ja Sloveenia. Naiskond kohtub Kalevi spordihallis 17. augustil kell 16.00 Iisraeliga ja 29. augustil kell 20.00 võõrsil Sloveeniaga. Seejärel minnakse samade vastastega uuesti vastamisi 2025. aastal.

Tänane kohtumine algas sarnaselt eilsele, kus Eesti pidi tunnistama soomlannade 4:0 üleolekut. Soomlannad domineerisid kaht esimest geimi täielikult, kolmandas suudeti veidi rohkem vastupanu näidata, ent Soome võttis siiski kindla 3:0 võidu. Ka lisageim kuulus kindlalt vastasele.

STATISTIKA: Nora Lember oli Eesti naiskonna resultatiivseim 9 punktiga (-5), Nette Peit lisas 8 silma (+4), Kertu Laak 7 punkti (+2) ja Johanna Sova 5 punkti (+0). Eesti vastuvõtt oli 35%, rünnak 28%, blokist saadi 8 punkti ja servil löödi 4 ässa ning eksiti 8 pallingul.

Soome edukaim oli 15 punktiga (+10) Suvi Kokkonen. Soomlannade vastuvõtt oli 40%, rünnak 47%, blokist saadi 7 ja servilt 11 punkti (15 viga).

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Nette Peit, Johanna Sova, Liis Kiviloo, libero Marily Lass.

Soomlannad alustasid avageimi maruliselt, minnes Netta Rekola temporünnaku järel ette 11:4. Üsna geimi alguses vahetati Miileni asemel mängu Nora Lember. Geimi keskel oli Soomel Eesti eksimuse järel juba 16:7 eduseis ja avavaatuse võitsid põhjanaabrid tulemusega 25:15.

Teises geimis jätkasid Kibbermann, Laak, Lember, Peit, Sova, Kiviloo, Lass. Ka selles vaatuses ei suudetud kuidagi oma mängu leida ja jäädi 3:8 kaotusseisu. Daniela Ohmani serviäss tõi tabloole numbrid 12:5 ja Andres Toobal kasutas mõtlemisaega. Geimi keskel tuldi Sova bloki järel nelja punkti kaugusele (16:12), ent ei enamat ning geim kuulus taas Soomele – 25:16.

Kolmandas vaatuses tulid platsile Kibbermann, Miilen, Lember, Kiviloo, Sova, Lass. Ka selle vaatuse algus oli pahaendeline ja Alanko serviseeria toel läksid soomlannad juhtima 5:0. Peit tuli geimi alguses uuesti Lemberi asemele. Soome autirünnak tõi Eesti kahe geimi kaugusele (10:8), aga õige pea oli vahe 15:11. Geimi keskel sekkusid Häli Vahula ja Carmel Vares, hiljem tehti tagasivahetus. Selle geimi võitsid vastased 25:18.

Mängiti ka lisageim. Eesti poolel alustasid Kibbermann, Vares, Lember, Miilen, Mirjam Karoliine Kask, Sova, Lass. Soomlannad pääsesid serviässast juhtima 8:6 ja kiirelt suurenes vahe 11:6-le. Vahula vahetas geimi keskel Kibbermanni puhkama. Mänguaega sai ka Janelle Leenurm. See geim läks lõpuks tulemusega 25:13 samuti Soomele.

Kontrollmängud EM-valiksarja eel:

9. august kell 17.00 Läti – Eesti (Riia) 2:3 (20:25, 25:15, 21:25, 25:23, 10:15)

10. august kell 16.00 Läti – Eesti (Riia) 3:0 (25:16, 25:18, 25:15), lisageim 25:22

12. august kell 19.00 Eesti – Soome (Kalevi spordihall) 0:3 (7:25, 17:25, 15:25), lisageim 18:25

13. august kell 19.00 Eesti – Soome (Kalevi spordihall) 0:3 (25:15, 25:16, 25:18), lisageim 13:25