Eesti U18 koondis jäi EM-finaalturniiri alagrupis seitsmendaks

Eesti U18 vanuseklassi noormeeste koondis pidas Bulgaarias Plovdivis toimuval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril oma viimase mängu, tunnistades Kreeka paremust.

Esimeses geimis haaras Kreeka 3:0 ja 8:4 eduseisu ning võitis geimi 25:20 tulemusega. Teise geimi keskel pääses Eesti 16:12 juhtima, kuid lõpuks jäädi vastasele 21:25 alla. Ka kolmas geim läks 25:21 tulemusega Kreekale, kes saavutas seega 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) mänguvõidu.

Joosep Kurik sai 41 tõstet, milles Eesti koondislane realiseeris 15 (37%). Lisaks tõi Kurik kaks blokipunkti. Carl Kreek lõpetas kohtumise 11, Patrick Saimre ja Joonah Marten Üprus võrdselt 6, Aleks Antsi 1 ja Ruudi Türkson samuti 1 punktiga.

Mõlema võistkonna positiivne servi vastuvõtt oli 45%, kuid rünnakul olid edukamad võitjad – Kreeka rünnakuprotsent oli 41 ja Eestil 39. Blokipunkte kogunes võitjatele neli ja meie koondisele viis. Servil tegi Kreeka üheksa viga ja lõi kaks ässa, 11 serviviga teinud Eesti noormehed täna ässasid ei löönud.

Seitsmest mängust ühe võitnud ja neli punkti kogunud Eesti saavutas kaheksases alagrupis seitsmenda koha. Tänane vastane Kreeka lõpetas alagrupiturniiri kolme võidu ja kaheksa punkti ning kuuenda kohaga.

Tänase mängu kordus:

Eesti koosseis EMil: Regan Rohumets, Andreas Voit, Mattias Püvi, Carl Kreek, Hendrik Hollas, Patrick Saimre, Aleks Antsi, Kaur Koitla, Joonah Marten Üprus, Ruudi Türkson, Joosep Kurik, Andres Jefanov, Kristjan Lehiste, Mathias Soodla.

Peatreener Tauno Lipp, abitreenerid Karlo Remy Kallend ja Kermo Basov, füsioterapeut Eva Kutman, mänedžer Krislin Heinsoo.