Eesti tunnistas EM-finaalturniiril Tšehhi paremust

Eesti U18 vanuseklassi noormeeste koondis jätkas Bulgaarias Plovdivis toimuvat Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri kaotusega, jäädes täna alla Tšehhile.

Esimeses geimis ei suutnud Eesti noormehed Tšehhi eakaaslastele tõsist vastupanu osutada, kui vastased võtsid 25:17 geimivõidu. Teine ja kolmas geim lõppesid Tšehhi võistkonna 25:22 ning kogu kohtumine seega 3:0 (25:17, 25:22, 25:22) paremusega.

Rünnakul 52-protsendilist efektiivsust näidanud Joosep Kurik kogus kohtumise resultatiivseimana 15 punkti, näidates ka mängu parimat kasutegurit +11. Carl Kreek lisas 10, Andres Jefanov samuti 10, Joonah Marten Üprus 5 ja Ruudi Türkson 3 punkti.

Eesti koondislased lahendasid 42-protsendilise positiivse servi vastuvõtu juures rünnakui 40-protsendiliselt. Võitjate samad näitajad olid vastavalt 51% ja 49%. Blokipunkte kogunes meie noortele viis ja vastastele üheksa.

Turniiri 0:3 kaotusega Itaaliale alustanud ning seejärel 1:3 nii Sloveeniale kui Hispaaniale ja 2:3 Belgiale kaotanud Eesti võttis esimese võidu mängus Rumeeniaga, saavutades üleeile 3:1 võidu.

Eesti hoiab kaheksaliikmelises alagrupis ühe võidu ja nelja punktiga kuuendat kohta, kuid kolm punkti kogunud Kreeka võib tänaõhtuse mängu järel tõusta ise kuuendaks. Eesti peab viimase mängu homme, kui kell 17.30 mängitakse Kreekaga.