Eesti pidi EM-valiksarjas tunnistama Sloveenia paremust

Eesti rahvusnaiskond lõpetas koondisesuve Euroopa meistrivõistluste valiksarja kohtumisega Sloveenia vastu, saades 0:3 (21:25, 16:25, 17:25) kaotuse.

Naiskond kaotas sel suvel mõlemad C-alagrupi mängud, kui kodus jäädi 1:3 alla ka Iisraelile.

2025. aastal mängitakse Sloveenia ja Iisraeliga uuesti. Kokku on seitse alagruppi, igaühes kolm naiskonda. EM-finaalturniirile pääsevad kõikide alagruppide võitjad pluss kõikide alagruppide peale viis paremat teise koha saajat.

Vaata tabeliseisu ja kõiki tulemusi.

STATISTIKA: Kristiine Miilen oli Eesti naiskonna edukaim 11 punktiga (+10), Nora Lember panustas 9 punkti (-1) ja Kertu Laak lisas 6 silma (+3). Koondise eest oma viimase kohtumise pidanud kapten Liis Kiviloo arvele jäi täna 4 punkti (+2).

Eesti naiskonna vastuvõtt oli 36%, rünnakuid lahendati 35-protsendiliselt, blokist saadi 5 silma ja servil löödi 3 ässa ning eksiti 7 pallingul.

Sloveenia resultatiivseim oli 13 punktiga (+6) Mija Šiftar. Sloveenia vastuvõtt oli 50% ja rünnak 49%, blokist saadi 3 ja servilt 7 punkti (9 viga).

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Nora Lember, Liis Kiviloo, Liisbet Pill, libero Janelle Leenurm.

Avageimi algus oli tasavägine, Lemberi blokist auti rünnak andis Eestile 4:3 eduseisu ja Laak suurendas vahe 6:4-le. Sloveenia viigistas meie eksimusest 9:9 ja õige pea oli Sloveenia omakorda 14:11 peal. Vastase eduseis püsis kuni geimi lõpuni, rohked oma eksimused ei lubanud Eesti naiskonnal vahet tagasi teha ja 18:22 kaotusseisus kasutas Andres Toobal mõtlemisaega. Sloveenia võitis geimi 25:21.

Teises vaatuses jäid eestlannad kiirelt 2:7 kaotusseisu ja Toobal oli sunnitud mõtlemisaja võtma. Kasu sellest ei tõusnud, Eesti naiskonna mäng oli täis ebakõlasid ja geimi keskel oli vahe 15:7. Miileni rünnak tõi tabloole skoori 15:9 ja Laagi serviäss 16:11. Häli Vahula ja Kadi Kullerkann vahetasid Laagi ja Kibbermanni puhkama. Vahe aga kärises uuesti suureks ja Miileni eksimuse järel juhtis Sloveenia 20:13. Silvia Pertens sekkus Lemberi asemel mängu. Geim kuulus Sloveeniale tulemusega 25:16.

Kolmandas geimis naasis algkoosseis väljakule, vaid sidemängijatest oli platsil Vahula. Kahjuks jäädi ka siin 2:6 kaotusseisu, Kiviloo blokk tegi seisuks 5:8, selleski geimis jäädi tagaajaja rolli. Geimi keskel oli Miileni rünnaku ja serviässa järel kaotusseis 9:14 ning sellele järgnes viga vastaselt ja veel üks äss Miilenilt – 11:14. Enamaks aga jaksu polnud, Eva Zatkovici serviäss andis väljakuperenaistele 20:14 eduseisu ja Sloveenia võitis kolmanda vaatuse 25:17. Geimi lõpuosas said mänguaega ka Carmel Vares, Kibbermann ja Pertens.