Eesti oli Kertu Laagi 100. koondisemängus Austriast mäekõrguselt üle

Eesti rahvusnaiskond kohtus Euroopa Hõbeliiga teises alagrupimängus kodusaalis Austriaga ja sai Kertu Laagi 100. koondisemängus ülikindla 3:0 (25:15, 25:8, 25:23) võidu.

STATISTIKA: Eesti resultatiivseim oligi Laak, kes tõi 18 punkti (+13), 13 silma (+13) lisas Liis Kullerkann ning 12 (+6) Kristiine Miilen. Eesti naiskonna vastuvõtt oli 42%, rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokiga saadi 6 punkti ning servil löödi koguni 12 ässa ja eksiti 6 pallingul.

Austria parim oli 9 punktiga (-2) Emma Hohenauer. Austerlannade vastuvõtt oli 49% ja rünnak 34%, blokist saadi 3 ja servilt 2 punkti (5 viga).

Peatreener Alessandro Oreficel polnud pärast võitu millegi üle kurta. “Täna alustasime kohe esimesest pallivahetusest õige oleku ja suhtumisega. Olime agressiivsed ja panime servil korraliku surve peale ning ka vastuvõtul hoiti sellist joont nagu ma nõuan. Mul pole naistele etteheiteid, kuigi alati saab paremini, aga tobe oleks nuriseda,” sõnas Orefice.

“Oleme sammu võrra paremad kui eelmises kohtumises, trennis tehtud töö kannab vilja ja treeneril on sellises olukorras hea olla. Nüüd hakkame valmistma järgmiseks mänguks ning püüame samas vaimus edasi minna. Tahan ka oma abitreenereid tänada, sest mängijad on heas konditsioonis,” ütles peatreener, kes mängijatele võidu puhul vaba päeva ei kingi. “Ei-ei, praegu pole see aeg, homme teeme korraliku fitnessisuunitlusega trenni ja panema sama hooaga edasi,” lisas ta naerdes.

Kertu Laagi intervjuu:

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kadri Kangro.

Kullerkannu serviäss viis kodunaiskonna avageimis juhtima 9:4 ja Laagi järjestikused punktid andsid Eestile juba 12:5 edu. Avavaatus kulges lõpuni eestlannade dikteerimisel, lõpptulemuseks 25:15. Eesti lõi avageimis koguni 7 ässa, vastuvõtt oli 38 ja rünnak 56%, Laak oli Eesti edukaim 7 punktiga.

Teine geim kulges samuti Eesti koondise juhtimisel, Miileni rünnaku järel oli eduseis juba 11:4 ning ohtlikuks vastane ei saanudki. Eestil õnnestus kõik, vastasel mitte miski ning geimi lõpuks olid tablool kodunaiskonna 25:8. Selles vaatuses said lõpuosas mänguaega ka Kadi Kullerkann ja Melissa Varlõgina. Selles geimis lisandus 5 ässa, resultatiivseim oli taas 6 punktiga Laak. Meie vastuvõtt oli 57%, rünnak 36%.

Kolmandas geimis naasis Eesti poolel algkoosseis. Esimese mõtlemisaja võtsid austerlased Eesti 7:3 eduseisul ning geimi keskel käristas Kullerkannu temporünnak vahe 14:10-le. Ent selles vaatuses hakkas ka Austria rohkem õnnestuma ning kui edu oli vaid kahepunktiline (17:15), kasutas Alessandro Orefice mõtlemisaega. Ka järgmine punkt läks vastasele ning viik oli tablool seisul 18:18. Geimi lõpp oli tasavägine, seisul 23:22 kasutas Orefice veel mõtlemisaega. Matšpallini jõudis Eesti seisul 24:22 ning kuigi esimest ei realiseeritud, siis geim kuulus siiski Eestile 25:23 ja kogu mäng seega 3:0.