Eesti ja Horvaatia võitlesid Kuldliiga poolfinaalis viis geimi, võitjana väljus vastane

Eesti rahvusmeeskond sai Euroopa Kuldliiga poolfinaalis finaalturniiri korraldaja Horvaatia vastu 2:3 (20:25, 26:24, 21:25, 25:19, 13:15) kaotuse. Horvaatia tagas sellega ka pääsu Challenger Cupile.

Eesti meeskonna mängu oli lisaks 1000 kohallikule fännile Osijeki vaatama sõitnud ka 14 eestlast, kes vähemalt mängupildis ja võitluslikkuses pettuma ei pidanud. Homme kell 17.00 saavad nii kohapealsed eestlased kui kodumaal olevad fännid kaasa elada pronksimängule, kus Eesti vastaseks on Tšehhi, kes kaotas teises poolfinaalis 0:3 (24:26, 16:25, 19:25) Ukrainale. Pronksimäng on samuti nähtav ETV2 vahendusel.

STATISTIKA: Eesti meeskonna rünnakuid vedasid Renee Teppan ja Märt Tammearu, kes panustasid vastavalt 18 (+7) ja 19 (+12) punktiga. 12 silma (+7) lisas Karli Allik, 10 punkti (+9) Andri Aganits ja 6 (+4) vahetusest suurepäraselt mängu sekkunud Alex Saaremaa. Horvaatia resultatiivseimaks kerkis 24 punktiga (+19) Petar Dirlic.

Eesti jäi vastasele alla blokis – 12 vs 7, servil lõid eestlased 6 ässa (19 viga), horvaadid 5 (eksiti 20 servil). Vastuvõtul oli Eesti parem 41% vs 39%, rünnakuid lahendasid paremini horvaadid – 57% vs 51%.

Eesti alustas koosseisus Robert Viiber, Renee Teppan, Karli Allik, Märt Tammearu, Andri Aganits, Henri Treial, libero Silver Maar.

Avageim algas tasavägiselt, Treial viis Eesti 6:5 ette, ent õige pea olid horvaadid Teppani eksimuse järel omakorda 11:10 eduseisus. Geimi keskel pääses kodumeeskond 14:11 ette ja Alar Rikberg kasutas esimest mõtlemisaega. Servil palju patustanud Horvaatia järjekordse eksimuse järel oli vahe vaid punkt – 17:16 – ent õige pea oli vastane juba nelja punktiga juhtimas (20:16) ja taas võeti time-out. Sellest Eesti enam väja tulla ei suutnud ja geimi võitis Horvaatia tulemusega 25:20.

Teine vaatus algas kaotusseisu jäämisega, ent vihaseks aetud Teppan viigistas 3:3 ja viis seejärel serviässast eestlased 4:3 ette. Visici äss andis Horvaatiale õige pea omakorda 7:5 eduseisu, ent Aganits seadis jalule 7:7 viigi. Edasi kulges geim horvaatide dikteerimisel ja Rikberg kasutas 9:12 kaotusseisul mõtlemisaega. Eesti võitles kõvasti ja Aganits seadis jalule 14:14 viigi, Teppani äss viis Eesti juhtima 16:14 ja nüüd kasutas vastane mõtlemisaega. Aga ka horvaadid ei olnud nõus midagi niisama ära andma ja otsustavatele hetkedele mindi vastu 18:18 seisult. Tammearu rünnak andis meile 22:20 edu, ent Horvaatia viigistas 23:23. Geimpallini jõudis esimesena Eesti – 24:23 – ent vastane võttis Challenge´i joonele astumise osas ja võitis selle – 24:24. Uuesti sai vastase serviveast geimpalli Eesti ja see ka realiseeriti. Geim meile 26:24.

Kolmandas geimis jäädi 2:6 taha ja Rikberg kutsus mängijad platsi äärde nõu pidama. Sedlaceki blokist auti rünnak tõi tabloole numbrid 10:5 ning geimi keskel oli Horvaatia kätte saanud 14:10 edu. Eesti jõudis Tammearu võimsa rünnaku järel punkti kaugusele (18:17), kuid horvaadid kasvatasid kiiresti vahe taas kolmepunktiliseks – 20:17. Tammearu tõi Eesti meeskonna veel kahe punkti kaugusele (22:20), ent horvaadid võitsid kolmanda geimi tulemusega 25:21.

Neljandas geimis alustas Treiali asemel Alex Saaremaa, ülejäänud koosseis sama. Tammearu rünnaku järel olid tablool viiginumbrid 6:6, Saaremaa vägevad rünnakupunktid hoidsid Eestit mängus – 9:9. Teppani punkti järel oli seis 12:12 ja Alliku järjestikused serviässad andsid Eestile seejärel 14:12 edu. Horvaatia eksimusest sai Eesti kätte 17:13 edu ja vastaste tehniline praak käristas vahe seejärel neljapunktiliseks. Horvaatia võttis vaide, mis venis ja venis, ent otsus oli Eesti kasuks. Viiber virutas seejärel veel serviässa – 19:14, time-out Horvaatiale. Saaremaa rünnaku järel olime peal 21:15 ja meie blokk tegi seisuks 23:17. Geimpalli tõi Teppani rünnak – 24:18 ja geimi võitis Eesti 25:19.

Nii pidi finaali pääseja selgitama viies geim. Seal suutsid paremini alustada kodumeeskond, minnes Zeljkovici eduka rünnaku järel juhtima 4:2, Rikberg võttis kiirelt mõtlemisaja. Tammearu tõi eestlased punkti kaugusele (5:4), edasi mindi punkt-punktis, pooli vahetati Horvaatia 8:7 eduseisul. Teppan viigistas 8:8 ja seejärel ka 9:9. Horvaatia pääses taas ühega ette, ent Allik lõi kätest auti – 10:10 ja Aganits viis meid seejärel ühega juhtima. 13:13 seisult eksis Viiber servil ja Horvaatia sai matšpalli, mis ka realiseeriti – 15:13 ja mäng 3:2 Horvaatiale.