Eesti alistas teises kontrollmängus Hispaania 3:1

Eesti rahvusmeeskond pidas täna teise kontrollmängu Hispaania vastu ning teenis 3:1 (25:18, 25:19, 18:25, 25:23) võidu.

Eile võitis Eesti Hispaania vastu 4:0 võidu, homme kell 16.00 kohtutakse sama vastasega kolmandat korda. Et pidurdada koroonaviiruse levikut ja tagada koondise maksimaalne kaitstus enne kodust EMi, on mängud publikule suletud. 28. augustil kell 16.00 algavast mängust näeb otsepilti Postimehe vahendusel.

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Oliver Venno, Kristo Kollo, Karli Allik, Timo Tammemaa, Andri Aganits, libero Rait Rikberg.

Peatreener Cédric Énard ütles, et täna peeti justkui kaks erinevat mängu. “Tahtsin täna teistele meestele võimaluse anda. Esimeses ja teises geimis oli sarnane kvaliteet nagu eile, ent kahes ülejäänud geimis oli ka raskeid hetki. Aga ma sain aimu, kuidas mängijad rasketel hetkedel tegutsevad,” sõnas juhendaja, kes rääkis pikemalt täna Eesti resultatiivseimaks kerkinud Karli Alliku esitusest ning kogenud libero Rait Rikbergi seisust.

Vaata Cédric Énard´i pikka intervjuud:

Karli Allik ütles, et vaatamata 22 punktile ei jäänud ta rahule oma esitusega servijoone taga. “See on minu leib ja täna kindlasti ei olnud mul servijoone taga kõige parem päev. Meeskonnana tegime palju lihtsaid vigu, aga neljandas geimis näitasime meeskonnana võitluslikkust ja suutsime kaotusseisust välja tulla ja selle geimi võita,” kommenteeris Allik.

Vaata Karli Alliku pikka intervjuud:

STATISTIKAT:

Eesti meeskonna resultatiivseimana tõi Karli Allik 22 punkti (+14), 15 punkti (+9) lisas Kristo Kollo, 9 punkti (-1) Renee Teppan ning 8 (+5) Andri Aganits. Eesti vastuvõtt oli 62%, rünnak 46%, blokist saadi 7 punkti ja servil löödi 6 ässa ja eksiti 19 pallingul. Hispaania edukaim oli rünnakul 13 punktiga (+2) Jordi Ramon. Hispaanlaste vastuvõtt oli 48%, rünnak 38%, blokiga teeniti 6 ja serviga 7 punkti (12 viga).

Mängu algus oli sarnaselt eilsele Eesti poolelt ilus ning avageimi kontrolliti algusest lõpuni. Esimese geimi võitsid eestlased 25:18, Allik ja Aganits tõid Eestile kumbki 4 punkti.

Teises geimis mindi punkt-punktis, kuni Eesti 12:8 ette pääses. Vennot asendas sellest geimist alates Renee Teppan. Aganitsa ilusa temporünnaku ja Vankeri ässa järel oli eduseis juba 20:12 ja geim kuulus kindlalt Eestile – 25:19. Kollo oli selles vaatuses 5 punktiga rünnakul Eesti edukaim.

Kolmanda vaatuse keskel haarasid hispaanlased 14:8 eduseisu. Alliku rünnak vähendas kaotusseisu 12:16-le. Selles geimis said mänguaega ka Märt Tammearu ja Robert Viiber. Geimi võitis Hispaania 25:18. Allik oli Eesti resultatiivseim 6 punktiga.

Neljas geim algas paremini Hispaaniale, Kollo rünnak vähendas Eesti kaotusseisu 6:7-le. Geimi keskel vähendas Alliku serviäss vahepeal neljapunktiliseks kärisenud vahe 12:14-le. Eesti jõudis punkti kaugusele 18:19 ja viigini jõuti seisul 20:20, misjärel viis Allik kodumeeskonna omakorda juhtima 21:20. Geimi lõpus tegutsesid kindlamalt eestlased, jõudes esimese matšpallini seisul 24:22. Seda ei realiseeritud, ent geim siiski Eestile tulemusega 25:23 ja kogu mäng seega 3:1.