Eesti alistas närvide mängus Hispaania!

Eesti rahvusmeeskond pidas Hispaanias Gijonis oma kolmanda kohtumise Euroopa Kuldliigas, kui Hispaania meeskonna vastu saadi ülimalt raske 3:2 (25:22, 23:25, 31:29, 25:27, 18:16)  võit.

2500 pealtvaataja ees peetud kohtumine algas Eesti jaoks ilusti, ent muutus seejärel totaalseks ameerika mägedel sõiduks. Õnneks suutsid Alar Rikbergi hoolealused viienda geimi otsustavatel hetkedel kindlamat närvi näidata ja mängu võidu kätte saada.

Tabelis on Eesti nüüd kahe võidu ja ühe kaotusega viiendal kohal. Homme kell 18.00 minnakse vastamisi Soomega.

STATISTIKA: Märt Tammearu oli 23 punktiga (+17) Eesti meeskonna edukaim, Renee Teppan panustas 19 punkti (+13) ning Alex Saaremaa 18 punkti (+13). Eesti vastuvõtt oli 70%, rünnakuid lahendati 51-protsendiliselt, blokist teeniti 11 punkti (4 blokki pani Saaremaa) ning servil löödi 4 ässa ja tehti 20 viga.

Hispaania edukaim oli 29 punkti (+16) panustanud Jordi Ramon. Hispaanlaste vastuvõtt oli 64% ja rünnak 50%, blokist saadi 14 ja servilt 4 punkti (22 viga).

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Renee Teppan, Karli Allik, Märt Tammearu, Alex Saaremaa, Andri Aganits, libero Silver Maar.

Saaremaa blokid tõmbasid mängu alguses hea emotisooni üles ja Alliku blokist auti rünnak andis Eestile 7:4 edu. Teppani pommlöök ja Alliku serviäss käristasid vahe 11:5-le, geimi keskel tulid aga hispaanlased kahe punkti kaugusele (15:13) ja Alar Rikberg võttis mõtlemisaja. Tammearu rünnakute toel saadi geimi lõpus kätte 19:16 edu, ent Hispaania tuli Jordi Ramoni serviässast punkti kaugusele (22:21). Geimpalli teenis Eesti Teppani rünnakust – 24:22 ja geimi võitis Eesti 25:22.

Teine vaatus algas tasavägisemalt, mängu tulnud Augusto Colito tugev rünnak seadis tabloole 7:7 viigi. Alliku järjekordne kaval rünnak jäi maha ja Eesti suutis vahe kahepunktiliseks teha – 11:9. Uuesti suutsid hispaanlased aga viigini jõuda, kui Alliku rünnak jäi blokki kinni (13:13) ja seejärel jäi Hispaania rünnak maha ning Rikberg kasutas mõtlemisaega. Hispaania 17:14 eduseisul vahetas Markkus Keel Viiberi välja. Keele punkt viigistas seisu 18:18 ja blokk andis Eestile 20:19 edu, ent õige pea olid hispaanlased omakorda 22:21 peal. Geimpallini jõudis esimesena Hispaania, kui Ramoni järjekordne ässpalling tegi skooriks 24:22. Hispaanlased realiseerisid teise geimpalli ja võitsid teise vaatuse 25:23.

Kolmands geimis oli Aganitsa asemel platsil Henri Treial, ülejäänud mehed samad, kes teise lõpus. 7:7 seisult teenisid hispaanlased kolm punkti järjest ja Rikberg võttis mõtlemisaja. Teppan seadis jalule 13:13 viigi ja edasi mindi punkt-punktis, kuni meie blokk pika pallivahetuse lõpetas – 18:16. Treiali löök andis meile 20:18 edu ja Treiali blokk suurendas vahe seejärel kolmepunktiliseks. Tammearu tõi geimpalli seisul 24:21, ent hispaanlased võitlesid end 24:24 seisuni ja hispaanlased teenisid siis juba ise geimpalli seisul 26:25. Kumbki ei suutnud kuidagi geimpalle punktiks teha. Treiali blokk tõi taas geimpalli meile – 30:29 ja hispaanlaste eksimus andis geimi meile tulemusega 31:29.

Neljas geim kulges samamoodi närviliselt, Tammearu tagaliinirünnak seadis tabloole eduseisu 8:6, ent kohe oli tablool 8:8 viik. Timo Lõhmus tuli Alliku asemel mängu. Geimi keskel suutsid hispaanlased kätte saada 15:13 eduseisu, ent Saaremaa seadis jalule 17:17 viigi ja hispaanlaste eksimus andis meile seejärel minimaalse edu. Tammearu rünnak jäi samuti maha – 19:17 ning Teppan tegi seisuks 22:20, ent uuesti oli seis viigis – 22:22. Treial tõi matšpalli seisul 24:23 ja teise matšpalli Tammearu – 25:24, aga realiseerida ei suudetud ikka. Hispaanlased särasid taas kaitses ja nüüd said juba nemad geimpalli – 26:25 ning suutsid selle ka realiseerida ja võitsid geimi 27:25.

Viiendas geimis alustas Eesti poolel sidemängijatest taas Viiber. Seegi vaatus kulges ülitasavägiselt ja punkt-punktis, pooli vahetati hispaanlaste 8:7 juhtimisel, ent Saaremaa viigistas 8:8. Saaremaa uuesti – 10:9, aga ühest punktist suuremaks ei läinud vahe kuidagi. Tammearu rünnakust sai Eesti ette 11:10 ja uuesti oli edukas Tammearu – 12:10.  Veelkord Tammearu – 13:11! Serviviga Teppanilt ja vastastelt serviäss otsa – 13:13. Taas ei suutnud kumbki realiseerida, 15:15 seisult ründas edukalt Saaremaa ja 16:16 seisult uuesti Saaremaa – 17:16 Eestile. Tammearu lõpetas geimi 18:16 ja mängu seega 3:2!