Balti liiga finaal: TalTech/Tradehouse vahetas eelmise aasta hõbeda kulla vastu

Sarnaselt eelmisele hooajale kohtusid naiste Balti liiga finaalis TalTech/Tradehouse ja Riia Võrkpallikool/LÜ. Möödunud aastal võitis Riia 3:2, sel aastal sai 3:0 (25:16, 25:18, 25:19) võidu Eesti esiklubi. See oli TalTechile esimeseks Balti liiga võiduks.

Võitjate resultatiivseim oli 16 punktiga (+11) Kadi Kullerkann, 12 punkti (+6) lisas Nette Peit, 11 (+10) Eliise Hollas ja 10 punkti (+5) Silvia Pertens. TalTechi vastuvõtt oli 33%, rünnak 49%, blokiga saadi 12 punkti (5 sulustamist sai kirja Hollas), servil löödi 4 ässa ja eksiti samuti 4 pallingul. Riia edukaimana tõi 8 punkti (+6) Tereze Hrapane, Läti klubi vastuvõtt oli 46%, rünnak 32%, blokipunkte saadi 3, servipunkte 8 (eksiti 9 pallingul).

TalTechi peatreener Marko Mett tundis heameelt, et sai lõpuks kõige kirkama medali. “Kõige suurem emotsioon oli seisul 18:23 kolmas geim, kui ma vaatasin selja taha ja nägin, et Mari Loorman juba pisardab. Siis tuli endale ka pisar silma,” olid juhendaja esimesed sõnad kogenud kapteni kohta, kes seljavalu tõttu pidi mängu alguses pooleli jätma. “Esimesel hooajal sain pronksi, eelmine aasta hõbeda ja nüüd tuli kuld. Äkki ma oma luuseri mainest sain ka nüüd lahti,” lisas ta.

Vaata Marko Meti pikemat intervjuud:

Kadi Kullerkannu intervjuu:

TalTech/Tradehouse´i algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Nette Peit, Silvia Pertens, Mari Loorman, Eliise Hollas, liberod Kärt Unt ja Kristi Nõlvak.

TalTech läks esimeses geimis Silvia Pertensi järjestikuste rünnakute järel juhtima 11:8, sellele järgnes Nette Peidi äss ja Riia võttis mõtlemisaja. Vastaste eksimuse järel kasvas Eesti esiklubi edu 16:9-le ning TalTech kontrollis ka geimi lõppu, võites sele 25:16. Avageimi algul pidi platsilt lahkuma TalTechi kapten Mari Loorman, kes ei suutnud seljavalu tõttu jätkata. Teda asendas tavaliselt nurgas tegutsev Maria Säästla. Teises geimis viis Säästla TalTechi juhtima 9:6, ent Läti klubi jõudis 12:12 viigini. Hollase võimsa rünnaku järel sai TalTech taas kolmepunktilise edu (16:13). 22:14 eduseisust sa aga kiiresti 22:17 ja peatreener Marko Mett kasutas mõtlemiseaega. Sealt edasi Riia enam ohtlikuks ei saanud ja geim kuulus TalTechile 25:18.

Kolmas vaatus algas samuti Tallinna klubi dikteerimisel ja lätlaste peatreener võttis 1:4 kaotusseisu jäädes kiirelt aja maha. Riia jõudiski 7:7 seisuni, kuid TalTech rebis seejärel eest 13:9. Riia võitles end uuesti punkti kaugusele (14:13) ja Mett kasutas mõtlemisaega. Lõpus olid taaskord kindlamad TalTechi mängijad, Pertens viis oma naiskonna ette 19:14 ning geim võideti 25:19.

Balti liiga finaalturniiri paremad mängijad:

Turniiri MVP Kadi Kullerkann (TalTech/Tradehouse)

Nurgaründajad: Kristine Kramena (Riia VK), Annabel Huik (TÜ/Bigbank)

Libero: Kristi Nõlvak (TalTech/Tradehouse)

Temporündajad: Eliise Hollas (TalTech/Tradehouse), Lasma Ozola (Riia VK)

Sidemängija: Julija Mõnnakmäe (TalTech/Tradehouse)

Diagonaalründaja: Ingris Suvi (TÜ/Bigbank)

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

Finaalturniiri tulemused:

26. veebruar

1. veerandfinaal Riia Võrkpallikool/LÜ vs Audentese SG/NK 3:0 (25:16, 25:15, 25:17)

2. veerandfinaal Jelgava vs TÜ/Bigbank 1:3 (21:25, 16:25, 25:17, 21:25)

27. veebruar

5.-6. koha mäng Audentese SG/NK vs Jelgava 3:1 (19:25, 25:18, 25:23, 25:19)

1. poolfinaal: 1. Riia Võrkpallikool/LÜ vs TK Kaunas VDU 3:0 (25:18, 26:24, 27:25)

2. poolfinaal: TalTech/Tradehouse vs TÜ/Bigbank 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)