Standard rannavolle suvetuur jätkub: Olerex Cupil murdsid esimese nelja sekka mitu uut tulijat

Reedest pühapäevani Tartus Rannakeskuses toimuval Standard rannavolle suvetuuri teisel etapil, mis kannab nime Olerex Cup, mängisid end laupäeval nelja parema paari sekka Mihkel Nuut – Karl Maidle, Kaur Erik Kais – Jaan Rebel, Karl Jaani – Siim Ennemuist, lätlased Toms Liepa – Ernests Puškundzis ning Liisa-Lotta Jürgenson – Merike Errit, Marta-Mia Ploomipuu – Hannemai Hanimägi, lätlannad Anija Paula Ozolina – Anete Namike ja Luīze Skrastiņa – Rūta Zīle.

Finaalpäeva kohtumistest näevad kogupaketi tellijad otsepilti Delfi vahendusel.

Laupäev algas põhiturniiri kohtumistega, kus võitsid meeste seas enda alagrupid ning kindlustasid sellega koha veerandfinaalis Nuut – Maidle, Liepa – Puškundzis, Rebel – Kais ja Jaani – Ennemuist ehk kõik päeva lõpuks ka poolfinaali jõudnud paarid. Vaheringi võiduga teenisid veerandfinaali koha Andres Leismann – Jaanus Kuller, värskelt U-18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel Eestit esindanud noored Armin Kender – Patrik Parijõgi, vanameistrid Argo Arak – Kaarel Kais ning lätlased Ralfs Namiķis – Rudolfs Stankēvičs.

Veerandfinaalis läksid ühed turniiri favoriidid Nuut – Maidle vastamisi Leismann – Kulleriga, võttes kindla 2:0 (21:7, 21:15) võidu. Kahe geimiga pääsesid finaalpäeva ka lätlased Liepa – Puškundzis, mängides 2:0 (21:17, 21:13) üle Arak – Kaisi. Ülejäänud kaks veerandfinaali kujunesid kolmegeimilisteks põnevusmängudeks – kuigi Rebel – Kais võtsid noorte Kender – Parijõgi üle 2:1 (21:11, 20:22, 15:9) mänguvõidu, osutasid noored visalt vastupanu. Sama tegid ka Namiķis – Stankēvičs, kes jäid 1:2 (18:21, 24:22, 7:15) alla Jaani – Ennemuistile.

Vaata kõiki Olerex Cupi meeste tulemusi.

Ka naiste turniir pakkus mitmeid üllatusi – alagrupi võiduga hõivasid esimesena kohad veerandfinaalis vaid 16-aastased  Ploomipuu – Hanimägi, Jürgenson – Errit, Läti esindused Ozolina – Namike ja Skrastiņa – Zīle. Kaheksandikfinaali võiduga täitsid ülejäänud neli veerandfinaali kohta Marie Pohlak – Laura-Liisa Maiste, Gerli Gull – Mari Loorman, Hanna Pajula – Liisa Põldma ning Lill Kandimaa – Grete Jürgenson.

Kui välismaiste paaride osalusel toimunud veerandfinaalides polnud võitjas kahtlust; samuti pääsesid kergema vaevaga Jürgenson – Errit, siis Ploomipuu – Hanimägi vajasid esimest korda täiskasvanute karikasarjas nelja parema sekka jõudmiseks maksimaalset pingutust. Ozolina – Namike alistasid Pajula – Põldma 2:0 (21:13, 21:12), Skrastiņa – Zīle olid 2:0 (21:17, 21:17) paremad Gull – Loormanist ning Jürgenson – Errit mängisid 2:0 (21:10, 21:18) üle Pohlaku ja Maiste. Ploomipuu – Hanimägi võitsid veerandfinaalis esimese geimi Kandimaa – Jürgensoni vastu kindlalt, aga kaotasid seevastu järgmise. Otsustavas geimis püsis pinge viimaste punktideni ja edasipääs kindlustati minimaalse vahega, kogu mäng võideti tulemusega 2:1 (21:13, 17:21, 15:13).

Vaata kõiki Olerex Cupi naiste tulemusi.

Pühapäevane finaalpäev algab naiste poolfinaalidega, kui kell 10 tulevad liivale esimest finalisti selgitama Jürgenson – Errit ja Skrastiņa – Zīle. 45 minutit hiljem algab teine naiste poolfinaal, kus püüavad kohta finaalis Ploomipuu – Hanimägi ja turniiri favoriidid Ozolina – Namike.

Kell 11.30 heitlevad finaalikoha eest Nuut – Maidle ja Jaani – Ennemuist, kell 12.15 on Rannakeskuses liivale tulemas Rebel – Kais ja Liepa – Puškundzis.

Päev jätkub pronksikohtumistega, kui kell 13 tulevad väljakule poolfinaalis kaotajaks jäänud naised, kell 13.45 mehed. Naiste esikohamäng algab 14.30, meeste turniiri võitja selgitav matš algab kell 15.30.