Avageimi võitnud Eesti tunnistas Sloveenia paremust

Eesti U18 vanuseklassi noormeeste koondis võitis Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri teisel võistluspäeval esimese geimi, kuid teist mängu järjest tuli tunnistada vastase paremust.

Eile 0:3 Itaaliale kaotanud Eesti asus tänast kohtumist Sloveenia vastu 25:17 geimivõudga juhtima, misjärel kaotati teine geim 16:11 eduseisust 25:27. Seejuures oli meie noormeestel 25:24 eduseisus kasutada ka üks geimpall, kuid seda realiseerida ei õnnestunud. Kolmas geim kuulus kindla 25:16 ja neljas 25:14 ning kogu mäng seega 3:1 (17:25, 27:25, 25:16, 25:14) paremusega Sloveenia eakaaslastele.

Sarnaselt eilsele tõusis Eesti koondise parimaks Joosep Kurik, kes tõi 41-protsendilise rünnakuefektiivsuse (54-st 22) juures 24 punkti. Kuriku efektiivsusnäitajaks kujunes +14. Kolmandas geimis mängu sekkunud Andres Jefanov lisas 9 ja Carl Kreek samuti 9 punkti. Sloveenia resultatiivseimaks kerkis 23 punkti kogunud Tevž Slatinšek.

Eesti võistkond saab rahule jääda enda blokiga, mille abil teeniti 13 punkti. Võitjad saavutasid blokis neli punkti. Sloveenia võidu võtmeks kujunes rünnak, kui punktiks löödi 45% sooritustest. Sinisärkide sama näitaja oli 34%. Serviässasid märgiti Eesti koondise arvele kolm ja Sloveeniale kaks.

Bulgaarias Plovdivis toimuva turniiri kolmandal võistluspäeval on meie koondise vastaseks eile Tšehhit 3:0 võitnud Hispaania. Seejärel mängitakse Belgia, Rumeenia, Tšehhi ja Kreekaga.