Eesti teenis Põhja-Makedoonia üle raske võidu, Kordas sai vigastada

Täna pidas esimese kohtumise Euroopa Kuldliigas Eesti meeste koondis, saades 3:1 (25:23, 14:25, 25:19, 25:22) võidu Põhja-Makedoonia üle.

Homme kell 21.15 läheb Eesti vastamisi Tšehhiga. Mängu näeb otsepildis ETV2 vahendusel.

STATISTIKA: Täna kerkisid Eesti meeskonna resultatiivseimateks Märt Tammearu ja Renee Teppan, kes tõid mõlemad 16 punkti (+13 ja +6), Andri Aganits lisas 9 silma (+8) ja Henri Treial 8 (+4). Kahjuks pidi kolmandas geimis hüppeliigese vigastuse tõttu platsilt lahkuma Valentin Kordas, kelle arvele jäi 6 punkti (+4).

Eesti vastuvõtt oli 60% ja rünnak 44%, blokist saadi 9 ja servilt 7 punkti (11 viga).

Põhja-Makedoonia parim oli Nikola Gjorgiev 17 punktiga (+10). Põhja-Makedoonia vastuvõtt oli 39% ja rünnak 45%, blokist teeniti 9 punkti ja servil löödi 2 ässa ning eksiti 13 servil.

Eesti algkoosseis: Markkus Keel, Renee Teppan, Robert Täht, Märt Tammearu, Henri Treial, Andri Aganits, libero Silver Maar.

Mäng algas paremini Eesti jaoks, Tähe tagaliinirünnak viis meid ette 10:6 ja geimi edenedes käristas Teppan vahe juba 19:14-le. Aga Põhja-Makedoonia tuli kahe punkti kaugusele 23:21 ning Iljevi blokist auti rünnak teeb vahe minimaalseks – 23:22, Alar Rikberg võttis mõtlemisaja. Ka järgmise punkti said vastased, ent siis eksisid nad servil ja taas oli tablool viik. Geimpallil ervima tulnud Robert Viiber lõpetas geimi võgupuutest serviässaga – 25:23.

Teises vaatuses jäid eestlased aga 2:6 kaotusseisu ja vastase liidri Nikola Gjorgievi järjekordne rünnak andis neile 11:7 edu. Eesti võitles ja püüdis, ent koostöö sidemängijatega ei klappinud hästi. Geimi keskel vahetas Valentin Kordas välja Tähe. Seda geimi enam päästa ei suudetud ja nii tuli vastu võtta 14:25 kaotus.

Kolmas geim algas tasavägiselt, kuni 12:12 viigiseisult sai Eesti Treiali serviässa järel 14:12 ette ja sellele järgnes veel meie blokipunkt. Aganits viis oma meeskonna 20:15 seisuni ja seda enam käest ei antud – geim Eestile 25:19.

Neljandas vaatuses jäi Eesti 7:10 taha, ent suutis kaotusseisust välja rabeleda ja pääses omakorda 12:11 ette. Õige pea olid aga Teppani servivea järel taas omakorda 15:13 ees vastased. Aganits viigistas 16:16 ja meie blokk Gjorgievi vastu andis Eestile 18:16 edu ning Aganitsa serviäss suurendas seda veel. Kahjuks vigastas Kordas hüppeliigest ja pidi mängu pooleli jätma. Tema asemele tuli Karli Allik. Makedoonia viigistas 19:19 ja Alar Rikberg võttis mõtlemisaja. Otsustavatel hetkedel tegutses korduvalt hästi Allik, viies oma meeskonna ette 23:22 ja Tammearu tõi Eestile matšpalli seisul 24:22. Tammearu blokk lõpetab geimi 25:23 ja mängu 3:1.