Eesti naiskond oli ka teisel korral Lätist parem

Eesti naiste koondis pidas täna teise kontrollmängu Läti vastu ja sai 3:2 (25:23, 23:25, 25:22, 15:9) võidu.

Eile sai Eesti sama vastase vastu kirja 3:1 võidu ja võitis ka lisageimi.

Nüüd ootab naiskonda ees Euroopa Kuldliiga esimene turniir, mis toimub Rakvere spordihallis. Eesti mängib kodupubliku ees Sloveenia ja Ukrainaga 17. ja 19. mail. Pileteid saab soetada Piletitaskust.

STATISTIKA: Tänagi andis peatreener Andres Toobal mänguaega kõigile. Eesti resultatiivseimaks tõusis 15 punktiga (+12) Kertu Laak (kes lõi ka 6 ässa), Carmel Vares lisas 14 silma (+8), 8 punkti panustasid nii Liisbet Pill (+8) kui Nette Peit (+2). Eestlannade vastuvõtt oli 42%, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokist teeniti 8 punkti ja servil löödi 16 ässa ning eksiti 15 pallingul.

Läti koondise edukaim oli taas Marta Levinska, kes tõi täna 21 punkti (+14). Läti vastuvõtt oli 31%, rünnak 42%, blokist saadi 10 ja servilt samuti 10 punkti (15 viga).

Peatreener Andres Toobal saatis täna algkoosseisus platsile Karoline Kibbermanni, Kertu Laagi, Nette Peidi, Kristiine Miileni, Johanna Sova, Liis Kiviloo ja libero Janelle Leenurme.

Tasavägiselt alanud avageimi keskel haarasid eestlannad Peidi rünnakust 14:12 edu ja Laagi serviässad suurendasid vahe kolmepunktiliseks – 17:13. Geimi teises pooles tulid platsile Melissa Varlõgina ja Carmel Vares (Kibbermann ja Laak said puhkust). Läti tuli geimi lõpus veel paaril korral punkti kaugusele, ent viigini ei jõutud ja geimi lõpetas Varese rünnak – 25:23.

Teist geimi alustasid Laak, Varlõgina, Miilen, Peit, Kiviloo, Liisbet Pill, Leenurm. 10:10 seisult tõid Eestile punktid Laak ja Kiviloo ning Läti eksis rünnakul 13:10. Geimi teises pooles tulid platsile Vares ja Häli Vahula. Peidi äss andis kodunaiskonnale 19:16 edu, ent lätlannad kogusid end ja olid geimi lõpus paremad ning võitsid teise vaatuse 25:23.

Kolmandas vaatuses alustasid Vahula, Laak, Silvia Pertens, Sova, Pill ja Marily Lass. Pertens viis eestlannad 8:3 juhtima ja Pilli serviässa järel oldi ees 13:5. Mänguaega teenisid ka Salme Adeele Hollas ja Vares. Lätlannad võitlesid end geimi lõpus punkti kaugusele (23:22), ent Pertens ja Hollas lõpetasid geimi 25:22 Eestile.

Neljandas geimis tulid platsile Vahula, Vares, Nora Lember, Pertens, Mirjam Karoliine Kask, Sova ja Lass. Läti naiskond haaras 11:7 edu ning õige pea kärises vahe 17:10-le. Sellest kaotusseisust eestlannadel välja tulla ei õnnestunud, geim Lätile 25:12.

Viiendas geimis alustasid Eesti poolel Vahula, Vares, Lember, Hollas, Sova, Kask ja liberod Kadri Kangro ja Lass. Varese blokk andis Eestile 5:1 edu, mis kasvatati Lemberi pommlöögist ja Sova võimsast blokist 14:9-le ning mängu lõpetas Varese rünnak – 15:9 ja mäng seega 3:2.