Naiste Balti liigas hakatakse poolfinaliste selgitama

Baltimaade parimad naiskonnad alustavad nädalavahetusel naiste Balti liigas poolfinalistide selgitamist, kui nelja parema hulka jõudmiseks on vaja võita kaks veerandfinaalmängu. Lisaks neljale Eesti naiskonnale ihkavad poolfinaali jõuda kolm Läti ja üks Leedu võistkond.

Põhiturniiri võitnud TalTech läheb veerandfinaalis vastamisi koduse konkurendi Audentese SG/Noortekoondisega, keda põhiturniiril kahel korral võideti. Nii kodusaalis kui võõrsil võttis TalTech 3:0 võidu.

Põhiturniiril teiseks tulnud Rae Spordikool/VIASTON mängib poolfinaalkoha eest põhiturniiri seitsmenda VK Jelgavaga. Paari favoriidiks saab lugeda Rae naiskond, kes omavahelistes mängudes saavutas 3:1 ja 3:0 võidu.

Põhiturniiri viienda kohaga veerandfinaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank kohtub veerandfinaalseerias koht kõrgemal lõpetanud Kauase VDU-ga. Mõlemad tänavuse hooaja omavahelised mängud lõppesid tiitlikaitsja Kaunase paremusega – Leedus peetud mängu kaotas Tartu võistkond 1:3 ja Tartus toimunud kohtumise 2:3 tulemusega. Neljandas veerandfinaalis kohtuvad Riia Võrkpallikool/LU (põhiturniiri 3.) ja RSU/MSG (6.).

TalTech ja Audentese SG/Noortekoondis alustavad poolfinaalkoha püüdmist 10. veebruaril kell 14 TalTechi spordihoones (otseülekannet saab vaadata siin), teine kohtumine toimub 12. veebruaril kell 18.45 Audentese spordihoones. VK Jelgava ja Rae Spordikool/VIASTONi veerandfinaalseeria algab 10. veebruaril kell 19 Jelgavas, teine mäng on kavas 24. ja vajadusel kolmas 25. veebruaril Jüris.

Tartu Ülikool/Bigbank mängib Kaunasega esmalt 16. veebruaril kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones. Korduskohtumine on kavas 24. ja vajadusel kolmas 25. veebruaril Leedus. Eelmise hooaja finalist Jonavos Aušrine saavutas tänavu üheksanda ja SUFA klubs/DU kümnenda koha.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN