Naiste karikavõitja selgitavad TalTech ja TBD Pharmatech/Kastre

Tänavuse hooaja naiste karikavõitja selgitavad 16. detsembril peetavas finaalis tiitlikaitsja TalTech ja TBD Pharmatech/Kastre.

Esimene finalist selgus TalTechi spordihoones, kus poolfinaalseeria kordusmängu pidasid avavaatuses 3:0 võidu saavutanud TalTech ja Rae Spordikool/VIASTON. Kahes esimeses geimis võõrsil mänginud Rae Spordikool/VIASTONil TalTechi vastu võiduvõimalust ei tekkinud, kui geimides koguti vastavalt 19 ja 13 punkti. Ühtlasi tagasid võõrustajad teise geimi paremusega koha finaalis. Kolmandas geimis sai publik näha põnevamat vastasseisu, mis lõppes siiski koduvõistkonna 25:22 paremusega. Kogu kohtumise kaotasid külalised seega 0:3 (19:25, 13:25, 22:25) tulemusega.

Võitjate parim oli rünnakul üheksa punkti kogunud Dzintra Lember. Lisaks temalt ka kaks blokipunkti ja üks serviäss. Marily Lass lisas võitu 9 punkti. Külaliste poolel kogus Silvia Pertens 11 punkti.

TalTech pani võidule aluse tugeva bloki ja efektiivse serviga, kui blokis saavutati 13 ja servil 10 punkti. Kaotajate samad näitajad olid kaks ja kolm. Rünnakuid lahendas TalTech 40- ja Rae Spordikool/VIASTON 32-protsendiliselt. Mängu kordust saab vaadata siin.

Esimese poolfinaalmängu 3:2 tulemusega võitnud TBD Pharmatech/Kastre oli edukas ka Tartu Ülikooli spordihoones toimunud seeria korduskohtumises, saavutades esiliigas osaleva Dorpat/Tartu vald/TKSK üle 3:1 (25:23, 17:25, 25:15, 25:11) võidu.

Elina Lebedeva panustas võitu 17, Kadi Kalm 15, Kairin Tammel 14 ja viie blokipunktiga säranud Lill Kandimaa 12 punkti. Laura Laas tõi kaotajatele 16, Helerin Hansman 10 ja Laura Reiter 9 punkti. Mängu kordus on leitav siin.

16. detsembril kell 13 Pärnu spordihallis peetavas finaalis hakkab TalTech seega kaitsma eelmise aasta esikohta. TalTech tuli karikavõitjaks ka 2014., 2015., 2019. ja 2020. aastal. TBD Pharmatech/Kastre jaoks on tegemist esimese karikafinaaliga.