Eelmise aasta finalist Viljandi Metall jäi raskesse seisu

Naiste karikavõistlustel algas viimane veerandfinaalseeria, mille esimene mäng lõppes TBD Pharmatech/Kastre võiduga eelmise aasta finalist Viljandi Metalli üle.

Kodusaalis mänginud Tartu naiskond alustas kohtumist hästi, võites esimese geimi 10:9 eduseisust 25:15 tulemusega. Teises geimis oli omakorda 25:20 resultaadiga parem Viljandi esindus. Ülejäänud kahes geimis külalistel enam põhjust rõõmustamiseks ei olnud, kui koduvõistkond võitis kolmanda geimi 25:16 ja neljanda koguni 25:9 tulemusega, mis tähendas võõrustajate 3:1 (25:15, 20:25, 25:16, 25:9) mänguvõitu.

Kuigi viljandlannade positiivne vastuvõtt oli heal tasemel 51%, siis rünnakuid lahendati vaid 32-protsendiliselt. Tartlannade rünnakuefektiivsus oli 37-protsendilise vastuvõtu juures 35%. Blokipunkte kogusid võitjad kaheksa ja kaotajad kaks. Võõrustajad jäid võistkonnana plussi 34 punktiga, külalised vaid neljaga.

Rünnakul silmapaistva etteaste teinud Elina Lebedeva sai 41 tõstet, millest nurgaründaja realiseeris 20 (49%), lõpetades kohtumise +16 punktiga. Kairin Tammel assisteeris 12 ja Lill Kandimaa 10 punktiga. Viljandlannade ridades jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Renate Pikk, kes tõi 17 punkti. Kaisa Rei lisas 9 punkti.

Kahemängulise seeria kordusmäng toimub 16. novembril kell 19.30 Viljandi spordihoones, kus koduvõistkond vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust ka kuldses geimis. Ülejäänud tulemused viivad poolfinaali TBD Pharmatech/Kastre.