Tasavägise avageimi enda kasuks kallutanud Viljandi Metall asus pronksiseerias eduseisu

Pühapäeval sai avavile kolme võiduni peetav naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria, milles on vastamisi põhiturniiri kolmas Viljandi Metall ja neljas Barrus/Võru Võrkpalliklubi.

Kodupubliku ees mänginud Viljandi naiskond võitis esimese geimi 27:25 tulemusega, päästes 24:25 seisul ühe geimpalli. Teises geimis olid võõrustajad paremad 25:21 ja kolmandas 25:20 resultaadiga, mis tähendas koduvõistkonna 3:0 (27:25, 25:21, 25:20) võitu. Seega võtsid viljandlannad põhiturniiril saadud kahe 0:3 kaotuse eest võrulannadelt revanši.

Rünnakul 39-protsendilise efektiivsusega (31-st 12) tegutsenud Kerttu Lääne tõi võitjatele 12 (+8) ja Renate Pikk 11 punkti. Salme Adeele Hollas kogus külaliste poolel 16 punkti.

Bloki abil teenisid võitjad viis ja kaotajad kaheksa ning servil vastavalt seitse ja neli punkti. Viljandi Metall jäi võistkonnana plussi 16 ja Võru naiskond 9 punktiga. Mängu kordus on nähtav siin.

Samad naiskonnad kohtuvad teistkordselt 30. märtsil kell 19 Võru spordihallis. Samuti kolme võiduni peetav finaalseeria Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTech/Tradehouse`i vahel jätkub 30. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones, avamängu 3:2 võiduga haaras eduseisu Tartu naiskond.

5.-7. koha turniiri eelviimases mängus võitis kodusaalis mänginud Viimsi/Tallinna Ülikool 3:1 (17:25, 25:19, 25:16, 25:23) tulemusega Rae Spordikool/VIASTONi. Nora Lember panustas võitu 20 ja Elina Lebedeva 14 punkti. Merili Kõrvel vastas külaliste ridades 20 ja Maria Säästla 10 punktiga.

5.-7. koha turniiril neljast mängust kolm võitnud Viimsi/Tallinna Ülikool kogus kaheksa punkti. Kolmest mängust kaks võitnud Rae Spordikool/VIASTONil on kirjas viis ja kolm mängu kaotanud TBD Pharmatech Tartul kaks punkti. Turniiri viimane mäng algab 29. märtsil kell 20, kui Jüri spordihoones kohtuvad Rae Spordikool/VIASTON ja TBD Pharmatech Tartu.